f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Ігор Костін залишає нас

11.06.2015

Ігор Костін залишає нас.

Про смерть не згадую – він же не боявся її. Над Чорнобильським страхіттям літав, аби все те зафотографувати. Над Майданом – і першим, і другим. І те, що побачив він і його камера – побачив світ. Удячно відгукнувшись призами і преміями, званнями почесними. Тільки в Україні не мав ніяких нагород.

Втім, хіба ж він думав про них? 9 червня помчав на пожежу під Васильковом. Поїздка виявилась останньою в житті. Щось там трапилось на дорозі...

В останні місяці розробляв ідею вистави, в основі якої і Чорнобиль, і Майдан, і велика історія загалом. Хотів зробити ту виставу вселенською. Стівена Спілберга хотів кликати в режисери, американських кінозірок... І українських – Богдана Бенюка, до прикладу. Утопія, звичайно, одначе він жив нею. Таким був масштаб його амбіцій, його дерзань.

А тепер він іде. Аби знімати вже не нас, і не про нас. То що ж, Ігоре, спасибі за труд, за уроки одваги і громадянської безстрашності. Ми теж не будемо боятися – допоки живемо. А там уже хто його знає, як складеться.

Прощання з Ігорем Костіним сьогодні у четвер, 11 червня, об 11.30 у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6).

Сергій Тримбач

5 грудня, четвер, Синій зал Кіновечір «Відлуння VIІI фестивалю аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ» та 75-го Міжнародного фестивалю незалежного кіно «UNICA-2013»

6 грудня, п’ятниця, Синій зал Прем’єрний показ науково-популярного фільму «ПІДНІМІТЬ МЕНІ ВІЇ…»

7 грудня, субота, Червоний зал Прем’єра документального фільму «КРАСНА МАЛАНКА»