f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Відбулася прем’єра фільму «Данило Сахненко»

23.05.2015

21 травня у приміщенні Дніпропетровського Будинку мистецтв відбулася прем’єра фільму «Данило Сахненко» та розмова із його автором Ігорем Родіоновим про фільм і роботу над ним.

Валентина Слобода, Дніпропетровськ

Стрічка створена до 140-ї річниці від дня народження оператора-режисера з Катеринослава Данила Сахненка, ім’я якого ще мало відоме як мешканцям Дніпропетровська, так і шанувальникам кіномистецтва у світі. Це перший захід до ювілею митця і перший фільм знятий про нього.

Герой фільму – наш земляк Данило Сахненко, визнаний істориками кіномистецтва одним із перших фундаторів українського кіно. Не маючи спеціальної освіти, він зміг у далекому 1908 році стати кореспондентом французького кіножурналу фірми братів Пате і через деякий час уже отримав від фірми кінокамеру за високу якість надісланих з Катеринослава у Францію кіносюжетів.

Данило Сахненко – легенда кіно не тільки нашого міста, а і піонер українського кінематографу, бо зняв перший в історії світового кіно український повнометражний ігровий фільм «Запорізька Січ» та заснував перше в Катеринославі кіновиробництво – кіноательє «Родина».

Автор фільму Ігор Родіонов з 1989 року займається творчістю у галузі екранних мистецтв: тележурналіст, керівник творчого об’єднання «Телепродюсер», реалізував ряд авторських телепроектів, створює різноманітні відеофільми, бере участь у професійних фестивалях і конкурсах.

Фільми Ігоря Родіонова були неодноразово відзначені різними нагородами. Любов до Дніпропетровська, бажання популяризувати діяльність творчих людей він акумулював у створенні циклу документальних фільмів про долі дніпропетровських архітекторів: «Ушел, чтобы вернуться» (про архітектора Павла Нірінберга), «Вокзал для двоих» (про архітектора Євсея Соріна), «Петровский зачет. 40 лет спустя» (про архітектора  О. Петрова). У 2009 році Ігор Родіонов був удостоєний Дніпропетровської мистецької премії імені Данила Сахненка.


Ігор Родіонов і Валентина Слобода

Дніпропетровський осередок Національної спілки кінематографістів України вже понад 15 років збирає факти про життя і творчий доробок нашого унікального земляка Данила Сахненка: у 2004 році засновано фестиваль екранних мистецтв, який з 2006 року відповідно до рішення НСКУ має статус «Всеукраїнського» та носить ім’я Данила Сахненка, з ініціативи осередку міською радою засновано мистецьку премію імені Данила Сахненка, якою відзначають найвищі досягнення в Дніпропетровську в галузі кіномистецтва, встановлено меморіальну дошку на приміщенні колишнього кінотеатру «Родина». Сейчас на https://vulkanroyal-kasino.com/ разыгрывается джекпот. У 2012 році здійснено театралізовану реконструкцію фільму Данила Сахненка «Запорозька Січ».

Фільм Ігоря Родіонова «Данило Сахненко» повниться спогадами про зйомки «Запорозької Січі» у 1911 році та непрості колізії у житті українського кінематографіста. 

Валентина Слобода,
голова Дніпропетровського
осередку НСКУ