f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ЖОРСТКИЙ ЖІНОЧИЙ ГОЛОС ЕСТОНІЇ ЩОДО УКРАЇНИ закликає не йти на жодні компроміси з Путіним

19.05.2022

Sergiy Trymbach

Фото й інформація з газети NEW YORK TIMES, 16 травня 2022, стаття Стівена Ерлангера.

44-річна прем'єр-міністр Естонії КАЯ КАЛЛАС пам'ятає уроки радянської анексії й відтак добре розуміє: будь-яке "замирення" з Росією обернеться війною у майбутньому і новими жертвами.

КАЛЛАС пам'ятає радянську окупацію Естонії. Пам'ятає, що її матір, ще немовлям, у 1949-му, депортували до Сибіру у вагоні для перевезення скотини, з матір'ю і бабусею. Вони жили там, на засланні, 10 років. Усе це було складовою зусиль Москви по нищенню естонської еліти...

Звідси й розуміння естонської прем'єрки: не може бути навіть перемовин з Кремлем, і вже точно - компроміси смерті подібні! На жаль, українське суспільство досі не виглядає настільки притомним. Може тому, що наша історична пам'ять не є такою активованою. Хто у нас пам'ятає, що історія Російської імперії почалася з жахливої різанини в гетьманській столиці, Батурині, 2 листопада 1708-му, коли, за наказом Петра першого, усе населення міста, до останнього дитинчати, було вирізано. І скільки таких різанин, війн і голодоморних "спецоперацій", трапилось за кілька століть, аж до Бучі, Бородянки, Маріуполя... Одначе все ще чимало людей готові знову триндіти про "братскій народ". Хоча треба говорити про імперію, яку слід нарешті поховати - без найменших почестей.

На фото: Кая Каллас https://www.nytimes.com/.../estonia-kallas-ukraine-russia...

Алим Федоринский

Кого закликає голос з Естонії не уступати Росії? У нас чуже управління державою, воно не за нас ! Проти нашої волі прийняли закон про продаж землі іноземцям.Скоро побачите, що будуть витворяти ! Побачите, які уступки будуть росіянам ! І не сумнівайтесь !

Sergiy Trymbach Алим Федоринский

Ви не дочитали написаного мною (хто ж у ФБ читає далі третього рядка?). Мій текст про інше - про те, що політична притомність нації засновується на історичній пам'яті, а з цим у нас проблеми. Щодо "чужинського управління" - не все так однозначно, інакше Зеленський уже 25-26 квітня був би за кордоном. Та й не тільки це. Звісно, влада заслужила чимало кпинів, досить згадати повну здачу українського півдня. Незгасле бажання президента таки поговорити з Путіним так само викликає запитання; щось не пригадується, щоби у Черчілля чи Сталіна було бажання говорити з Гітлером (під час війни). Говорити з убивцею можна тільки мовою судових документів. Та головне, шановний Аліме: історія наша вчить ось чому - чим менше ми розраховуємо на владу, тим краще у нас виходить. А громадянське суспільство у нас все ж складається, і не тільки через майдани. Якби не воно, поступки Росії зробили б уже в 2019-му. Так що у влади справді є зовнішнє управління... Хоча є й інший історичний урок - без своєї держави Україна не вистоїть. У чому Ви маєте рацію - уже зараз нам усім (не тільки тим, що на Банковій чи Садовій) треба думати, як і що міняти після Перемоги. Бо ж це теж урок - часто перемоги у війнах закінчувалися поразками у мирний час. Вибачте, що задовго...

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach