f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вітаємо з ювілейним 60-м днем народження кінооператора Сергія БОРДЕНЮКА

26.04.2022

Національна спілка кінематографістів України вітає голову Рейтингової комісії НСКУ Сергія Борденюка з ювілейним днем народження!


Борденюк Сергій Григорович (нар. 26 квітня 1962) — український оператор-постановник вищої категорії (Національна кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка), художній керівник курсу операторської майстерності Київського національного університету культури і мистецтв. Заслужений діяч мистецтв України (2003). Секретар Правління Національної спілки кінематографістів України, Голова Рейтингової комісії НСКУ, член Експертної ради Держкіно України, член Експертної ради Українського культурного фонду, член Правління Української кіноакадемії, Голова гільдії операторів Української Телевізійної Академії, Член Європейської асоціації кінооператорів «Imago». Лауреат вітчизняних та міжнародних кінофестивалів.

Сергій Борденюк: «Творча висота оператора пов'язана з рівнем режисури

http://archive-ktm.ukma.edu.ua/show_content.php?id=1849

Борденюк Сергій Григорович народився 1962 р. в м. Чернівці в сім'ї молодих економістів — Григорія Євгеновича та Марії Тодорівни. Брат Євген (1959 р.) - лікар. Навчався у Чернівецький середній школі № 24 (Золота медаль), де його класним керівником був відомий в Україні фізик, заслужений учитель України Пшенічка Пауль Францович.

«Богдан-Зиновій Хмельницький»

https://www.youtube.com/watch?v=4rhmqhOimRE

У 1980 р. вступив до Київського державного інституту театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, кінооператорський факультет (майстерня О. Ю. Прокопенка), який закінчив у 1985 році з відзнакою. Відтак проходив строкову службу у лавах Радянської армії і в якості військового кінооператора здійснював одні з перших зйомок ліквідації аварії на ЧАЕС. Ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС 1986 р.

Оператор міні-серіалу «Чорна Квітка» Сергій Борденюк: у 1986-му я знімав катастрофу на ЧАЕС https://www.youtube.com/watch?v=69_LkX-af5Y

Професійну діяльність розпочав на Національній кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка. Перша повнометражна кінокартина «Все перемагає любов» — 1987 року (Реж. Мащенко Микола Павлович, автор сценарію Олесь Гончар).

Всё побеждает любовь

https://www.youtube.com/watch?v=hjfzrIUvDTc

Дружина Ліана Юріївна (Олененко), донька Ольга та син Сергій.

Фільмографія

https://uk.wikipedia.org/wiki/Борденюк_Сергій_Григорович

Національна спілка кінематографістів України бажає пану Сергію Борденюку міцного здоров`я, гарного настрою, творчих надбань!

Стелла Кломінська разом з Сергієм Борденюком. 

З ЮВІЛЕЄМ, ДОРОГИЙ ДРУЖЕ! ВІТАЮ, ЦІНУЮ, ЗАХОПЛЮЮСЬ І ПРОСТО ЛЮБЛЮ! Здоров"я, миру, добра і насолоди від творчості і життя! Хай і надалі береже тебе твій ЯНГОЛ-ОХОРОНЕЦЬ! Борденюк Сергій Григорович - видатний український оператор народився у Чернівцях 26 квітня 1962 року... Хоча інший відлік років свого народження він веде від 1986 року...

Далі:

https://www.facebook.com/klominska

Sergiy Trymbach разом з Сергієм Борденюком.

26 квітня 2021 р. · 26 КВІТНЯ 1986-го СЕРГІЄВІ БОРДЕНЮКУ ВИПОВНИЛОСЬ 24 РОКИ. ЗА КІЛЬКА ДНІВ ПОТОМУ ВІН ЗНІМАВ У ЧОРНОБИЛІ... СКАЖІМО, ЗАВИСАЮЧИ НАД ЖЕРЛОМ 4-го РЕАКТОРА.

Знімав, бо на той час уже закінчив кінооператорський ф-т Інституту ім. І.Карпенка-Карого. І перебував у війську, де пізнавав секрети вояцької професії. Аж тут - аварія на Чорнольській атомній. Швидко формують групу військових, що мають кіноосвіту. У ній, окрім Борденюка, і Костя Степанков, син Ади Роговцевої і Костя Петровича Степанкова, з уже режисерською освітою.

Далі:

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach