f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Січневі спогади. Згадуємо кіноактора Сергія ІВАНОВА

15.01.2022

Бурхливе життя всенародного улюбленця Кузнєчика

Марися Тишкевич

Сергій Іванов – народний артист України, знаменитий актор, сценарист і режисер. Доля відміряла йому коротке життя, але він встиг полюбитися мільйонам глядачів за яскраві ролі у фільмах “У бій ідуть лише “старі”, “Ати-бати, йшли солдати…”, “Дні Турбіних”. Він народився 22 травня 1951 року в Києві, у родині відомого українського поета Петра Іванова. Батьки хлопчика дуже любили, намагалися дати все найкраще – купували дорогі іграшки, які малий часто ламав або віддавав друзям, адже знав, що йому подарують нові, ще кращі, треба тільки забажати.


Спогади. Сергій Іванов

https://www.youtube.com/watch?v=aCSt-MryyTM 

Дни Турбиных

https://www.youtube.com/watch?v=BTSBWBeftss

Початкову освіту здобував у Київській школі імені Івана Франка. По її закінченню вирішив вступати на акторський до престижного Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Та перед тим попросив батька, який мав впливові зв’язки, не допомагати зі вступними іспитами, Сергій хотів спробувати свої сили сам. Батьки тому лише раді – нарешті бешкетник посерйознішав.

Сергі́й Петрович Іванов (нар. 22 травня 1951, Київ, Українська РСР — пом. 15 січня 2000, Київ, Україна) — радянський і український кіноактор, член Національної спілки кінематографістів України. Заслужений артист України (1992). Народний артист України (1998).

Фільмографія

https://uk.wikipedia.org/wiki/Іванов_Сергій_Петрович

Режисер Микола Мащенко, який тоді набирав студентів до своєї майстерні, згадував: “Серед інших абітурієнтів виділявся Сергій Іванов – худенький, смішний, сутулий і трошки незграбний. Тоді він чимось мені нагадав молодого Льоню Бикова. На перший погляд, Сергій був непомітним, але як тільки він з’являвся, всі раділи, а коли посміхався – всі починали посміхатися”.

Далі:

https://uain.press/blogs/burhlyve-zhyttya-vsenarodnogo-ulyublentsya-kuznyechyka-1245882