f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Грудневі спогади. Згадуємо кінодраматурга Євгена ОНОПРІЄНКА

11.12.2021

Стелла Кломінська

НСКУ, кінознавиця, редакторка, хронологиня

Євген Онопрієнко...1925 - 1997

З величезною подякою згадую наших талановитих, (найкращий із найкращих) педагогів з кінофакультету Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого.

Євген Федорович Онопрієнко (один із творців фільму "У бій ідуть одні "старі") вчив нас азам кінодраматургії... на практиці...

Вічна пам'ять!

https://www.facebook.com/klominska

Євген Федорович Онопрієнко (11 грудня 1925, Балти — 31 жовтня 1997, Київ, Україна) — український кінодраматург, член Спілки кінематографістів України. Заслужений діяч мистецтв України (з 1986 року).

Розвідники

https://www.youtube.com/watch?v=mUI-naO7fNE

Свято печеної картоплі

https://www.youtube.com/watch?v=u-l3hMyWRDg

Если враг не сдается

https://www.youtube.com/watch?v=x6Jj2FzVuUI

Народився 11 грудня 1925 р. в селі Балтах (тепер Ново-Аскольського району Курської області Росії) в селянській родині. Закінчив вісім класів школи в місті Бахмут Сталінської області.

У серпні 1943 року, коли місто було відвойоване, його призвали в Червону армію. Воював зв'язківцем у складі 4-го Українського фронту. Брав участь у відвоюванні Донбасу, битві за Дніпро. Під час Нікопольсько-Криворізької операції в січні 1944 року отримав важке поранення. Півроку лікувався в госпіталях. Влітку 1944 року був демобілізований за станом здоров'я.

Повернувся в місто Артемівськ. Працював електриком на залізниці та одночасно навчався у вечірній школі. У 1946 році поступив в Артемівський учительський інститут. Після його закінчення в 1948 році, рік працював у школі викладачем фізкультури, інспектором у відділі народної освіти, а в 1949 році вступив на сценарний факультет ВДІКу, який закінчив в 1954 році.

Одружився з акторкою Маргаритою Кринициною.

З 1954 року — редактор (потім — головний редактор) «Молдова-філм», редактор і сценарист Київської кіностудії імені О. П. Довженко.

Фільмографія

https://uk.wikipedia.org/wiki/Онопрієнко_Євген_Федорович