f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

"Назвати кішку кішкою". Юрій Макаров про скандал навколо першого туру Шевченківської премії

04.12.2021

Після першого туру конкурсу Шевченківської премії претенденти на головну культурну нагороду країни, які вибули з гри, розкритикували рішення комітету. "Мене, як і інших серйозних літераторів, навіть не допустили до другого туру", — обурилася письменниця Наталя Дзюбенко-Мейс. "Макарову конче потрібно було уже в першому турі зачистити конкурентне поле під свого висуванця!" – заявив поет та прозаїк Михайло Пасічник.

Далі "літературною частиною" українського Фейсбуку прокотилася хвиля роздратування. "Срачі навколо цьогорічних номінантів на Шевченківку показують одну важливу річ – неможливо бути номінованим і зберегти лице", — підсумував письменник та перекладач Остап Українець. "Неможлива жодна серйозна Шевченківська премія, бо в нашій країні немає інституту критики", — вступила в обговорення скандалу письменниця та літературознавиця Роксана Харчук.

Якщо вам цікаво, як письменники та літературознавці продовжують сваритися та критикувати комітет премії, можете прогулятися групою "Літ_срач". Суспільне Культура ж звернулося до голови Шевченківського комітету Юрія Макарова з проханням прокоментувати те, що відбувається. Далі – авторська колонка Макарова.

Далі:

https://suspilne.media/186645-so-ukrainci-sluhali-ta-divilisa-u-2021-roci-spotify-youtube-ta-apple-music/