f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Перший тур Шевченківської премії-2022. Хто залишився у номінантах, а хто вибув

27.11.2021

26 листопада відбувся перший тур конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у 2022 році, на якому члени комісії визначили номінантів, які перейшли до другого туру. Довгий список премії скоротився на 31 претендента. До другого туру перейшли Нікіта Кадан, Роман Балаян, Юрій Іздрик, Аліса Ложкіна, Марія Бурмака, Наталя Ворожбит.

Конкурс Шевченківської премії складається з трьох турів. Кожен раз список номінантів скорочується, оскільки переможці визначаються у третьому турі, зазвичай, їх імена оголошують 9 березня на день народження Шевченка.

Номінація "Кіномистецтво"

Повнометражний ігровий фільм "Ми є... Ми поруч", Роман Балаян (Як Роман Балаян обдурив глядачів. Інтерв’ю з творцями фільму "Ми є Ми поруч" та "Він реабілітував наше кіно". Юрій Макаров про Романа Балаяна)

Фільм "Стоп-Земля", Катерина Горностай (У чому успіх фільму про підлітків "Стоп-Земля". Інтерв'ю з режисеркою Катериною Горностай)

Головна роль у фільмі "Брама", "Мої думки тихі", "Казка старого мельника", Ірма Вітовська-Ванца.

Документальний фільм "Цей дощ ніколи не скінчиться", Аліна Горлова (В Іраку могли знімати більше, ніж в Україні. Інтерв'ю з Горловою та Режисерка фільму "Цей дощ ніколи не скінчиться": На війну можна дивитися інакше).

Вибув один претендент - Григорій Гришкан, який зіграв головну роль у фільмі "До щастя".

https://suspilne.media/184553-persij-tur-sevcenkivskoi-premii-2022-hto-zalisivsa-u-nominantah-a-hto-vibuv/