f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

За бюджет на культуру на 2022 рік у першому читанні проголосовано, але...

23.10.2021

.Олександр Ткаченко разом з Тетяною Скрипкою та ще 17 

20 жовтня 2021

За бюджет на культуру на 2022 рік у першому читанні проголосовано, завтра голосування за бюджетні висновки. Дякую колегам за підтримку сфери. Я не хочу порівнювати бюджет МКІП з іншими міністерствами, проте на дещо зверну увагу.

За бюджет на культуру на 2022 рік у першому читанні проголосовано, завтра голосування за бюджетні висновки. 

Дякую колегам за підтримку сфери. Я не хочу порівнювати бюджет МКІП з іншими міністерствами, проте на дещо зверну увагу.

Цифра, на яку ми у МКІП розраховували для сектору, – має бути більша. І викинути з програми на наступний рік половину запланованого ми не можемо. Мистецькі заклади освіти, бібліотеки, спадщина, цифровізація, центри культурних послуг, кіно, заклади культури, першу в Україні програму по збереженню культурної спадщини «Велика Реставрація»… Попри реальні досягнення, що мультиплікуються вражаючими темпами. Попри реальні перемоги, які може дати культура, необхідне її фінансування – відкладається.

На креативні індустрії, що приносять в рік $5.4 млрд з експорту. На культуру, яка відображає нашу ідентичність і є відголоском нашої історії. На нашу безпеку в часи інформаційної війни. 

Капіталовкладення у креативні індустрії – вигідні. Кожна одна гривня, інвестована державою в цю сферу, дає зростання ВВП на 1.9-2.2 грн.

Про вагомий внесок в економіку, яку всі прагнуть вивести на європейський рівень, чомусь всі забувають. Як і про імідж України у світі, коли починають обговорювати бюджет на культуру. Щоб отримати результат із в рази більшими очікуваннями – необхідне фінансування. За цим прихований ще один момент: не почнемо вкладати в культуру та креативні індустрії зараз – завтра буде пізно.

Гідні кошти дають гідний результат. Креативні індустрії генерують 4% доданої вартості, і потребують фінансового бусту, аби стати 5% і більше. Економічну складову бачите? Так само і культура не буде інноваційною лише за нашим бажанням.

Сектор готовий до нових успіхів, готовий досягати нових результатів. Але без фінансування – це неможливо. Зараз нам затвердили 10 млрд грн, додатково ми очікуємо ще 6,5 млрд грн, відповідний запит від Міністерства вже подали. Різниця чимала. Ми у МКІП спільно з колегами з Комітет гуманітарної та інформаційної політики та з усією культурною галуззю України знаємо, що вам не байдуже на сферу. І просимо врахувати перегляд фінансування на культуру при голосуванні у другому читанні.

https://www.facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua/posts/4578140642253502