f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ КООРДИНАЦІЙНА РАДА НСКУ

27.09.2021

ГОЛОВІ НСКУ ЯНЧУКУ О.С.

Шановний ОЛЕСЮ СПИРИДОНОВИЧУ!

Цього року наша Україна святкувала 30 років відновлення державності. Історія України наповнена різноманітними подіями і процесами як у житті всієї країни, так і в житті областей, міст і сіл, зрештою в житті кожної людини. До 30-ї річниці Незалежності України багато митців підготували свої подарунки. Кінематографісти, що об’єднані в осередках та відділеннях Національної спілки кінематографістів України, не залишилися осторонь цієї ювілейної події.

За ініціативи членів Координаційної ради відділень та осередків НСКУ було підготовлено та проведено Всеукраїнський онлайн фестиваль «Нехай квітує рідна Україна!», що пройшов у рамках Всеукраїнського фестивалю екранних мистецтв „Дніпро – cinema” ім.Данила Сахненка. Саме фестиваль „Дніпро–cinema” з 2004 року створено для популяризації творчого доробку кінематографістів з відділень та осередків НСКУ, з різних міст і сіл України. За час проведення у рамках фестивалю були показані більше 1000 фільмів як наших земляків, так і представників 12 країн світу. Останні 2 роки фестиваль не проводився із-за відсутності фінансування та пандемії.

Було прийнято рішення, зважаючи на епідемію коронавірусу COVID-19 та пов’язані з нею карантинні обмеження у всьому світі, фестиваль «Нехай квітує рідна Україна!» провести в онлайн-форматі у рамках існуючого фестивалю екранних мистецтв «Дніпро–cinema», що і було здійснено. Фестиваль стартував напередодні ювілейного Дня Незалежності України - 23 серпня і тривав до Дня Українського кіно.

Було прийнято рішення, зважаючи на епідемію коронавірусу COVID-19 та пов’язані з нею карантинні обмеження у всьому світі, фестиваль «Нехай квітує рідна Україна!» провести в онлайн-форматі у рамках існуючого фестивалю екранних мистецтв «Дніпро–cinema», що і було здійснено. Фестиваль стартував напередодні ювілейного Дня Незалежності України - 23 серпня і тривав до Дня Українського кіно.

Фільми розміщені на ютюб-каналі Дніпровського Будинку мистецтв, що дало можливість переглянути їх як учасникам, так і багатьом глядачам у містах і селах України. До участі у фестивалі було отримано 52 екранні роботи, що розкривають різні сторони життя українців. На ютюб-каналі Дніпровського Будинку мистецтв фестивальні роботи викладались за тематичними розділами: "Козацький дух що в нас живе", "За Україну, за рідний дім!», "Пізнаємо рідну Україну!». «Тернисті долі митців України», «24 кадри в секунду», «Нам небайдуже», зсилки на можливість перегляду подавались в соц. мережах на сторінках організаторів, авторів та наших спілчан. Були організовані перегляди в декількох навчальних закладах і бібліотеках. ДОДАЮ: копії усіх викладених на ютюбі програм.

Проаналізувавши проведений фестиваль, інформую, що фільми для показу були представлені від 10 структурних підрозділів НСКУ: Одеського відділення та 9 осередків (Запоріжжя, Полтави, Одеси, Житомира, Дніпра, Івано-Франківська, Луцька, Львова, Херсона, Харкова). Свої режисерські роботи надали 16 членів нашої спілки, 7 членів активу і 13 студентів профільних спеціальностей з Одеси та Житомира (список – ДОДАЮ).

Враховуючи вищевикладене, прошу знайти можливість оголосити Подяки НСКУ найактивнішим учасникам фестивалю - представникам осередків: Світлані Кочкарьовій (Запоріжжя), Наталії Іванченко та Дмитру Старікову (Полтава), Ярославові Лупію та Олегу Морозу (Одеса), В’ячеславу Майбороді (Житомир) , Олесі Новосад (Львів), Ігору Парфенову (Харків), Марії Вайно та Ользі Терешкун (Івано-Франківськ), В’ячеславові Бігуну (Тячів).

Учасники фестивалю у своїх роботах висвітлили різні сторони життя українців: волелюбність народу і боротьбу за незалежність, шанування та вірність традиціям, працьовитість і талант нашої нації, тернисті долі митців, сторінки історії нашого кіно та повсякденне життя українців. Фестивальні твори спонукають до обговорення і роздумів, до конкретних добрих справ задля суспільного блага.

З глибокою повагою

Голова Координаційної ради відділень та осередків НСКУ,

директор фестивалю

Валентина Слобода.