f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Серпневі вітання. Кінорежисер Вілен НОВАК - кавалер ордена "ЗА ЗАСЛУГИ" 2-го ступеня

21.08.2021

Одеське відділення Національної спілки кінематографістів України

ОРДЕН - До ПРЕМ'ЄРИ!

Орден «За заслуги» 2-го ступеня вручено найбільшому майстру кіно - народному артисту України і члену-кореспонденту Національної академії мистецтв України, члену Правління НСКУ та Правління Одеського відділення НСКУ, лауреату десяти Міжнародних та вітчизняних кінофестивалів і кавалеру Почесного іменного знака «Легенда Одеської кіностудії », кінорежисерові-постановнику Віллену Новак.


За півстоліття творчості на рідній Одеській кіностудії практично кожен його фільм незмінно ставав подією, невипадково і понині, через багато десятиліть, глядачі з теплом і вдячністю згадують картини «Ринг» і «Червоні дипкур'єри», «Принцеса на бобах» і «Дві версії одного зіткнення ». Ну, а стрічки «Вторгнення» і «Гу-га» глядачі і критики одностайно визнали видатними творами нашого кіномистецтва.

Навіть в нинішні, не найсприятливіші для кінематографістів, часи, незважаючи на вік, Виллен Захарович проявляє завидну творчу активність. Працюючи в фестивальних журі, безвідмовно відповідаючи на пропозиції провести майстер-класи в далекому зарубіжжі, він продовжує головну справу життя - створення нових фільмів. І вже буквально в найближчий місяць відбудеться загальноукраїнська прем'єра його нової, зовсім недавно завершеної роботи - «Чому я живий» («Тепер я турок - НЕ козак»), задум якої режисер виношував довгі роки.

Ми від душі вітаємо дорогого колегу, чудового режисера і давнього друга Віллена Захаровича Новака з врученням йому високої державної нагороди і з майбутньою прем'єрою. А побажаємо, звичайно ж, подальшого життєвого і творчого довголіття.

Правління Одеського відділення НСКУ

Фільмографія

https://www.facebook.com/nsku.od.ua/

РИНГ

https://www.youtube.com/watch?v=xxMvOqdK_AM

ДИКА ЛЮБОВ

https://www.youtube.com/watch?v=qKpbERAvCDw