f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ЦЕ МАБУТЬ СОН - ТРИ ФІЛЬМИ УКРАЇНСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА У ПРОГРАМІ ВЕНЕЦІЙСЬКОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ!

28.07.2021

І СПРАВДІ - ЩЕ ЗОВСІМ НЕДАВНО ПРО ЩОСЬ ПОДІБНЕ МИ НАВІТЬ НЕ МРІЯЛИ. ЧИ БОЯЛИСЬ ПОМРІЯТИ... ОДНАЧЕ Ж З'ЯВИЛИСЬ ПОКОЛІННЯ, ЯКІ МРІЯТИ НЕ БОЯТЬСЯ...

Суперприємна новина - фільм «ВІДБЛИСК» Валентина Васяновича включено до основної конкурсної програми одного з найпрестижніших кінофестивалів світу - Венеційського. З українськими режисерами подібне траплялося тільки двічі - у 1986-му в конкурсі була картина «Храни мене, мій талісмане» Романа Балаяна, у 1992 - фільм «Чутливий міліціонер» Кіри Муратової.

Нагадаю: 2 роки тому попередня стрічка Васяновича «Атлантида» перемогла в іншому Венеційському конкурсі - «Горизонти». Цьогоріч «Горизонти» відкрились для двох українських кінострічок – «Носорога» Олега Сенцова та «Цензорки» Петера Керекеша.

«Носоріг» – розповідь про кримінальні 90-ті, копродукція з Німеччиною та Польщею. Натурні зйомки, до речі, відбувались у Кривому Розі - бандит пригадує своє недавнє минуле.

«Цензорка» є спільним проєктом України, Чехії та Словаччини, матеріал - будні жіночої в’язниці в Одесі. 48-річний Керекеш - доволі відомий словацький режисер…

Потрібні ще якісь докази щодо рівня, якого досягнув вітчизняний кінематограф?

За «Золотого лева» Васянович позмагається з Педро Альмадоваром (його картина «Паралельні матері» і відкриє фестиваль), Паоло Соррентіно («Рука бога»), Полом Шредером («Холодний розрахунок»), Лоренсом Вігасом («Клітка»), який отримав «Золотого лева» у 2015-му, іншими режисерами світу.

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach