f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Липневі спогади. Згадуємо видатного українського кіноактора Сергія РОМАНЮКА

24.07.2021

Стелла Кломінська 

кінознавиця, редакторка, хронологиня

РОМАНЮК СЕРГІЙ ДМИТРОВИЧ

21.07.1953 - 03.03.2019

видатний український актор, народний артист України.

Народився 21 липня 1953 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Член Національної спілки кінематографістів України. Народний артист України (1998).

Фільмографія

https://uk.wikipedia.org/wiki/Романюк_Сергій_Дмитрович

https://www.youtube.com/watch?v=ZJLgvKS1n0M

Директор-художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський згадує: "Мені поталанило зробити свої перші кроки як актора поруч зі Сергієм Романюком. Для мене це була величезна школа. Я спостерігав, як він ставиться до професії, до ролі, до чисто акторських речей. Я мав великий божий подарунок працювати з ним в останні роки життя вже як режисер. Але й далі в нього вчився. Бо театральна справа зобов’язує вчитися завжди, бути живим і справжнім, – це і є свідоме творче життя. Ми почули багато про нього як про актора, скільки він зіграв ролей. Але детальніше і ґрунтовніше дослідження про його феномен, про його особистість, ще попереду".

https://suspilne.media/7056-v-ivano-frankivsku-vidkrili-pamatnu-dosku-aktoru-sergiu-romanuku/

ЗАГУБЛЕНЕ МІСТО

https://www.youtube.com/watch?v=9xplkqTLO9g

ВЛАДИКА АНДРЕЙ

https://www.youtube.com/watch?v=6GBSAmmJaAg

«Зіграв понад сто ролей, серед яких знаковим є персонаж Андрея Шептицького», – саме так починається чи не кожна розповідь про народного артиста України Сергія Романюка.

Він родом із Кривого Рогу, але називав себе іванофранківцем, адже давно закохався у Прикарпаття і вже багато років тут мешкав, незважаючи на численні пропозиції переїхати до столиці.

Як згадував при житті сам актор: «У 1972 році народний артист України Віталій Смоляк узяв мене на роботу, і, якщо бути точним, я працював у театрі 28 років. А потім так склалося, що у 1989 році мене побачив режисер кіно Леонід Осика на виставі «Тіні забутих предків» де я грав Мольфара. Він шукав типаж під два метри зросту, тож запросив мене у свій фільм «Гетьманські клейноди» на одну з головних ролей. Проби пройшли успішно, режисер сказав: «Романюк, а де ти раніше був? Тебе треба знімати, ти переконливий на екрані».

http://www.geroi.if.ua/content&content_id=234

Сергій Романюк за свою довгу кар'єру знявся в 40 фільмах і серіалах. Серед них такі легендарні картини, як "День народження Буржуя", "Роксолана", "Чорна рада". Однією з останніх стала роль у фільмі "Левіафан" російського режисера Андрія Звягінцева, який отримав номінацію на Оскар.

https://znaj.ua/society/216450-tragichno-pishov-z-zhittya-legendarniy-ukrajinskiy-aktor