f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

"Українець – унікальний, тому що вільний": що казав Богдан Ступка про життя, кохання і Батьківщину

22.07.2021

22 липня 2012 року не стало українського актора театру і кіно Богдана Ступки. Своїм талантом і високим професіоналізмом він підкорив серця мільйонів глядачів, а його афоризми цитують досі.

Причиною смерті Богдана Ступки стала гостра серцева недостатність. В актора також діагностували останню стадію раку кісток. Сам актор зізнавався, що хотів би померти у той же день, що і його мати Марія Григорівна, яка померла в ніч із 23 на 24 липня 2007 року. OBOZREVATEL пропонує згадати найзнаковіші слова Богдана Ступки про життя, творчість і українців.

...Коротко про знаменитість: Богдан Ступка зіграв близько 100 ролей у кіно та більше ніж 50 на театральній сцені. Він став символом української нації, дав потужний імпульс для розвитку української культури. Ступка був одним із головних артистів останнього десятиліття на пострадянському просторі. За свою кінокар'єру актор був удостоєний близько 15 кінонагород і призів, включно з "Нікою" і трьома "Золотими орлами". Перевтілення в старого Блінова у військовій драмі "Свої" зробило його відомим не тільки в Україні, а й за її межами. Європейська кіноакадемія після цієї ролі висунула його на отримання своєї знаменитої премії, але тоді, в 2004 році, на церемонії вручення актор програв іспанцеві Х. Бардему. Світову славу остаточно закріпив образ Константи в польській стрічці К. Зануссі "Серце на долоні"...

https://news.obozrevatel.com/ukr/show/people/ukrainets-unikalnij-tomu-scho-vilnij-scho-govoriv-bogdan-stupka-pro-zhittya-kohannya-i-batkivschinu.htm

Найзнаковіші ролі легендарного Богдана Сильвестровича Ступки

Його називають людиною-епохою. За його ролями можна вивчати історію і пізнавати Україну. 9 років тому Україна втратила геніального артиста, видатного діяча культури, непересічний талант – Богдана Сильвестровича Ступку.

Редакція Кіно 24 згадає найкращі ролі легендарного українського актора театру й кіно.

Джерело: 24 канал

Колеги Ступки розповідали, що він називав себе "Актьор Актьорич" і любив, коли на знімальному майданчику до нього зверталися Бодя, Ступочка чи Сильвестр Сталоновий. Також він терпіти не міг пафосу та офіціозу.

Далі:

https://kino.24tv.ua/bogdan-silvestrovich-stupka-filmi-naykrashhi-roli_n1692282