f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Липневі спогади. Згадуємо кінорежисера Костянтина ЄРШОВА

11.07.2021

"Творець київських фільмів". автор - Михайло Кальницький.

Він прожив небагато: помер в неповні п'ятдесят. Його режисерська робота припала на кінець 60-х - 80-і роки, і від цього часу залишилися чудові київські сцени в його фільмах.

Багатьом він здавався людиною, що переплутала століття. У ньому гармонійно поєднувалися мила наївність, дивовижна доброта, делікатний гумор і м'яка самоіронія. Усе, що він робив, було оригінальним, теплим і близьким. Епізоди життя самобутнього майстра слова, екрану і поведінки Костянтина Єршова у сьогоднішніх "Спогадах".

https://www.youtube.com/watch?v=b15pq3vH96I

Єршов Костянтин Володимирович (1 липня 1935, Челябінськ — 28 грудня 1984, Київ) — український та російський актор, режисер, член Спілки кінематографістів України.

Костянтин Володимирович поставив кілька кінокартин на кіностудії ім.Довженка в київському антуражі. Це "Пізня дитина" (1970), "Щовечора після роботи» (1973), "Жінки жартують всерйоз" (1981), "Не було б щастя" (1983). Він сам був і сценаристом своїх фільмів. Тому вони дуже індівідуапьни і впізнавані. І в кожному з них автор відверто милується своїм і нашим містом.

https://www.youtube.com/watch?v=TCxTeL6_bGw

Костянтин Єршов - сценарист, режисер, актор.

Він був тонкою, ніжною, тактовною, інтелігентною, освіченою людиною. У нас, студенток-кінознавців, він читав курс режисури. У його виконанні це звучало як сповідь ... Гірка, болісна, невситима. Іноді він питав: "А це взагалі схоже на лекції з режисури, га?" Ми говорили: так, звичайно. Нам було, дійсно, дуже цікаво. Але на прикладі його бідолашної долі в кіно, ми зрозуміли, що режисура - це складно і важко (хоча цікаво, захоплююче, а іноді навіть весело) ...

Стелла Кломінська

кінознавиця, редакторка, хронологиня

https://www.facebook.com/klominska