f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

15 ЧЕРВНЯ - ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА МИКОЛАЙЧУКА

14.06.2021

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

МИКОЛАЙЧУК почав зніматися ще студентом другого курсу кінофакультету Інституту імені І.Карпенка-Карого - одразу у двох фільмах: "Сон" Володимира Денисенка (роль молодого Тараса Шевченка) і "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова (головна роль Івана Палійчука).


Одначе фактично першою завершеною кінострічкою за участі МИКОЛАЙЧУКА була короткометражна картина "Двоє". Курсова робота студента ВДІКу Леоніда Осики. Антоніна Лефтій та Іван Миколайчук грають двійко молодих людей, які блукають містом, в якому персонаж Іванів вочевидь чужий... Фільм я бачив у 1991-му, коли відзначалось 50-ліття Миколайчука, а потому фільмова копія загадковим чином зникла. Може, ще знайдеться у ВДІКівському архіві.


Осика стане одним із найближчих Миколайчукових друзів, він зняв актора у своїх фільмах "Камінний хрест", "Захар Беркут", "Тривожний місяць вересень". У невеликих, але на диво виразних ролях...

А щодо фільму "Двоє" чомусь пригадалась кимось зафіксована репліка малої ще тоді сестри Миколайчука Іванки. Ходила вона Києвом і чудувалась: "Ніхто тут у Бога не вірує, навіщо тоді стільки церков набудували?". Іванна пізніше, ще школяркою, зіграє головну роль у фільмі Артура Войтецького "Тронка" (за романом Олеся Гончара), зіграє добре. Одначе акторською стежкою не пішла, як і її старший брат Юрій (той, що зіграв одного з братів Дзвонарів у "Білому птасі з чорною ознакою"). Юрій нібито сказав: "Одного актора на нашу родину вистачить!".

Одного актора, але ж якого!!

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach