f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

БОГДАН СТУПКА. ІЗ ЖИТІЯ…

10.06.2021

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

В РАМКАХ КІНОФЕСТИВАЛЮ «МОЛОДІСТЬ» МИНУЛОЇ П’ЯТНИЦІ, В КІНОТЕАТРІ «ОСКАР», ВІДБУВСЯ МИСТЕЦЬКИЙ ВЕЧІР, присвячений 80-річному ювілею БОГДАНА СТУПКИ (27.08. 1941 - 22.07. 2012).

Сама ювілейна дата - в кінці літа. Одначе Благодійний фонд Богдана Ступки уже розпочав ювілейні акції… Одна з перших - от сей вечір. Вів його Остап Ступка, син ювіляра.

Зібралось чимало людей. Був і невеликий офіціоз, одначе саме невеликий. Скажімо, Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща Бартош Ціхоцкі сказав, з гумором, що Ступка примусив поляків полюбити навіть своїх ворогів (малась на увазі роль Богдана Хмельницького у фільмі «Вогнем і мечем» Єжи Гофмана).

ОГНЕМ І МЕЧЕМ

https://www.youtube.com/watch?v=xb0l0VJ6jYQ

Польський режисер Кшиштоф Зануссі пригадав, зокрема, як СТУПКА виграв приз Римського кінофестивалю за кращу чоловічу роль, і те, як запитували його зарубіжні колеги, де він знайшов такого видатного виконавця. А я, невдовзі, доповнив цю історію спогадом про те, як смішно переповідав сам актор причини такої нагороди (про це - окрема оповідка, див. наступний пост).

Художній керівник «Молодості» Андрій Халпахчі нагадав про часи, коли СТУПКА був президентом фестивалю. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко (він прибув в «Оскар» з аеропорту, після прильоту з Тбілісі) так само нагадав про те, що актор понад рік був міністром культури і це одна із яскравих сторінок його біографії. А в залі сидів Євген Нищук, котрий, як і СТУПКА, недавно поєднував акторську професію з посадою міністра. Строго кажучи, політика - це завжди театр і люди в ньому - актори.

А потім виступив режисер Ярослав Ланчак. Це він колись, 30 літ тому, поставив фільм «ІЗ ЖИТІЯ ОСТАПА ВИШНІ», де Богдан Ступка зіграв центральну роль. Дуже близьку йому, адже Остап Вишня мав у собі український психотип, що поєднував серйозне, ба навіть фундаментальне ставлення до життя з величезним почуттям гумору. За що, власне, він, колишній офіцер УНР, і поплатився сталінськими таборами…

Ланчак оповів, зокрема, що його онук любить дивитися фільми за участі БОГДАНА СТУПКИ. Так що підростають нові прихильники творчості актора.

Фільм «Із житія Остапа Вишні» (на стенді в «Оскарі» назву фільму відтворили неточно - не З Життя, а із Житія) і завершив вечір Богдана Ступки.

На фото: Стенд фільму

Режисер Ярослав Ланчак

Остап Ступка, Ярослав Ланчак, С.Тримбач

Остап Ступка

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach