f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Травневі спогади. Згадуємо видатного українського кіноартиста Леся СЕРДЮКА

28.05.2021

Суспільне Око

Сьогодні ми хочемо поділитися з вами історією справжнього козака українського кінематографа актора Леся Сердюка. Для багатьох він став втіленням на екрані образу колоритного українця – яскравого, мужнього, відвертого…


Народився Лесь Сердюк у день Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, у родині Олександра Сердюка та оперної співачки Анастасії Левицької. Батьки назвали сина на честь видатного українського актора та театрального режисера Леся Курбаса.

http://calendar.interesniy.kiev.ua/Event.aspx?id=594

У дитинстві Лесь мрія стати моряком, але в юності вирішив піти стопами батьків і вступив до Харківського театрального інституту. Дебютував у кіно у 1965 році: брався за будь-які ролі поки Іван Миколайчук не запросив його зіграти роль Данька Соколюка у фільмі "Вавилон ХХ".

"Якби не Іван, я знімався б у звичайних фільмах, грав якихось вояків з автоматами, козаків на конях, а з'явився він – і в моїй акторській долі сталося найголовніше", – зізнавався згодом актор.

ВАВИЛОН ХХ

https://www.youtube.com/watch?v=qPzifXWRsmE

Далі була нова роль і знову у стрічці Миколайчука – "Така довга, така пізня осінь". Після роботи з Миколайчуком Сердюк став частіше зніматися в українських та історичних фільмах. "Наталка Полтавка", "Легенда про княгиню Ольгу", "Гори димлять", "Небилиці про Івана", "Пригоди на хуторі біля Диканьки", "Мамай", "Тарас Бульба"… Кожен із образів, створених Лесем, були надзвичайно правдиві і переконливі.

ТАКА ТИХА, ТАКА ПІЗНЯ ОСІНЬ

https://www.youtube.com/watch?v=NgoLCpDk79A

Загалом за час роботи на Національній кіностудії художніх фільмів імені Довженка Сердюк зіграв понад 100 ролей, з них 80 – головних.

"Зі мною був Бог! І він мене оберігав. Від поганих режисерів, поганих сценаріїв. Мені дуже щастило на партнерів. Картин на моєму рахунку більше сотні, а справжніх ролей – близько 70", – говорив Лесь Сердюк.