f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

У столиці оголосили переможців Мистецької премії «Київ» – 2021

20.05.2021

У столиці оголосили переможців Мистецької премії «Київ» – 2021, що приурочена до Дня міста. Кращі митці столиці в галузі кіномистецтва, музичної композиції, театрального й образотворчого мистецтв, журналістики, народного декоративного мистецтва, хореографії та циркового мистецтва отримали відзнаки та грошову винагороду.

Директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова нагадала, що премію «Київ» було засновано у 2001 році з метою відзначення та популяризації кращих здобутків митців Київською міською державною адміністрацією спільно з Координаційною радою національних творчих спілок України. Переможцям традиційно вручається диплом, нагрудний знак і грошова премія в розмірі 25 тисяч гривень.

«Кожного року лауреатами премії стають справжні майстри своєї справи, творчість яких належить рідному Києву та спрямована на розбудову й розвиток українського мистецтва. Премія дає можливість підтримати та популяризувати кращі здобутки наших митців та стимулювати їхню подальшу творчу діяльність», – розповіла Яна Барінова.

Вона зазначила, що традиційно премія має дев’ять номінацій, проте цього року номінація з літератури залишилася без переможця. Вручення нагород відбудеться в індивідуальному порядку, з огляду на карантинні обмеження.

У галузі кіномистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Івана Миколайчука:

ШИРМАН Роман Натанович – режисер, сценарист;

СЛУЧЕВСЬКИЙ Семен Олександрович – сценарист;

СТЕПАНОВ Олексій Валерійович – оператор за документальний фільм «Базиль» (2019 р.).

https://kyivcity.gov.ua/news/u_stolitsi_ogolosili_peremozhtsiv_mistetsko_premi_kiv__2021/

фільм БАЗИЛЬ

https://dzygamdb.com/uk/films/1586