f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Травневі спогади. ПАМ'ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА МИКОЛИ МАЩЕНКА

02.05.2021

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

Вже й вісім років збігло, як пішов від нас МИКОЛА МАЩЕНКО (1929-2013) - кінорежисер, багатолітній гендиректор Національної кіностудії імені О.Довженка і просто яскрава, супер-яскрава особистість.

Один із спалахів пам"яті.

1995 рік, 25-ліття фільму "Комісари". Я написав статтю, в якій спробував по-новому потрактувати картину (комісари - це апостоли, першохристияни... І так воно у фільмі і виглядає, передусім у пластиці). Мащенко, при зустрічі:

- Читав, читав. Добре написав. Тільки Серьожо, я би хотів запитати тебе, чому ти тоді, 25 років тому, коли фільм хотіли закрити, чіплялись зі всяким, чому ти тоді це не написав? Бо тепер усі розумні...

- Миколо Павловичу, так я тоді ще в школі вчився- У якій школі?

- Ну як це в якій? У радянській! У вищій вже, але школі... І я тоді ще не писав статей про кіно, а тільки вірші дівчатам.

Миттєвий вираз розгубленості і: - А, ну так, ну так...

Це було характерно для нього. Всі його друзі, чи просто знайомі, вік мали той же, що й сам Мащенко. Він уперто не зважав на паспортні дані, всю оту дурнувату цифір. І правильно робив. Тому й пішов молодим, таким і лишається у пам"яті. Пам"ять вічна і довічна Вам, дорогий Миколо Павловичу!

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

Мико́ла Па́влович Ма́щенко (12 січня 1929, Мілуватка, Кабанський район, Куп'янська округа, Українська СРР, СРСР — 2 травня 2013, Київ, Україна) — український кінорежисер, сценарист, письменник, професор. Один із представників хвилі «українського поетичного кіно».

Микола Мащенко | Пишемо історію

https://www.youtube.com/watch?v=1K4_eLR9D6c

Мащенко був членом та головою Національної спілки кінематографістів України, членом Національної спілки письменників України, генеральним директором Київської кіностудії ім. Довженка (1989—2004), академіком Національної академії мистецтв України (1997-2013). У 1983 році отримав звання Народний артист УРСР.

фільм КОМІСАРИ

https://www.youtube.com/watch?v=25Ix61Xw5yg

Далі:

https://uk.wikipedia.org/wiki/Мащенко_Микола_Павлович