f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Квітневі вітання. Народна артистка України Наталя СУМСЬКА відзначає свій День народження

22.04.2021

Суспільне Око @suspilne.oko ·

Медійна/Новинна компанія

"Я усвідомлюю себе саме українською актрисою", – каже віддана театру Наталя Сумська. і ми з радістю приєднуємося до численних привітань.

Дякуємо вам за вашу неймовірно тонку гру, за щирість, за посмішку, за любов до рідної землі. Здоров’я вам, глибоких ролей та непохитної віри в Україну.

"Свого часу, ще у Союзі, мене запрошували в інші театри, – пригадує Наталя Сумська в одному зі своїх інтерв’ю. – І я літала в Свердловськ, Ленінград, Москву. Але всюди мені казали: "У вас слишком выраженные украинские черты лица".

Зараз я тим людям кланяюся за те, що вони визначали мій шлях", – ділиться актриса.

Загалом на рахунку Наталі Сумської – сотні ролей у театрі і художніх фільмах.

Втім, актриса говорить, що не може виокремити якусь одну роль, бо кожна наступна є для нех важливою. "Кожна з ролей є для мене вагомою, потужною, кожна знаходить відгук серед глядачів, про що я можу судити з їхньої реакції, оплесків, квітів, частими переглядами вистав", – підкреслює пані Наталя.

На думку Сумської, акторська професія тим і цікава, що ти не можеш себе запрограмувати раз і назавжди – який саме ти актор.

"Це цілий світ. Ти навіть не людина, а незбагнена для себе ж істота. Інколи ж доводиться грати не людину, не персонажа, а якусь фантазію", – пояснює вона. До слова, дебютувала у кіно Наталя Сумська у 22 роки у стрічці "Наталка Полтавка". Зіграла головну героїню, і, за її словами, саме ця роль певним чином визначила наперед всі її майбутні ролі. Далі були інші – і всі україномовні.

"На щастя, мені випадає грати лише в україномовних стрічках", – підкреслює актриса і додає, що питання мови є життєво важливим для спасіння незалежності України.

https://www.facebook.com/suspilne.oko

Зіркове подружжя народних артистів України Анатолій Хостікоєв та Наталя Сумська

https://www.youtube.com/watch?v=qNLxTVoDHx8

"Natalka Poltavka" Наталка Полтавка (фільм, 1978)

https://www.youtube.com/watch?v=JFII3_BuUS8