f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Квітневі вітання. Ювілей заслуженою артистки України Світлани КНЯЗЕВОЇ

17.04.2021

Стелла Кломінська

кінознавиця, редакторка, хронологиня

Світлу, добру, щедру, розумну, красиву, мужню людину, талановиту актрису, унікальну співачку, обдарованого письменника і самобутнього художника-живописця, а ще й просто мою найулюбленішу дівчинку - вітаю з ЮВІЛЕЄМ! Дякуємо тобі за все… Живи довго і щасливо в здоров‘ї та радості. Миру, добра, кохання, удачі, натхнення і нових творчих звершень!!!

КНЯЗЄВА СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА -

Заслужена артистка України, кіноактриса, співачка, письменниця,. Закінчила музичне училище та естрадно-циркове училище у місті Києві.

https://www.youtube.com/watch?v=JcIv8_XFzeI

Знялась більше як у 40 кінокартинах, серед яких головні ролі у фільмах її першого чоловіка Леоніда Осики: «Увійдіть, стражденні!», «Етюди про Врубеля», «Подарунок на іменини», «Гетьманські клейноди» тощо.

Працювала у Молодіжному театрі, згодом перейшла до театру кіноактора кіностудії імені О.П.Довженка.

https://www.youtube.com/watch?v=sxmWHbGBkG4

Була викладачем інституту екранних мистецтв імені Івана Миколайчука. Член національної спілки кінематографістів України.

До 70-річчя з дня народження Леоніда Осики, видатного українського кінорежисера, народного артиста України, лауреата Державної премії імені Тараса Шевченка, написала прекрасну книгу на основі листів чоловіка до неї, власних спогадів та сторінок із своїх щоденників «Таке от життя, і таке кіно». Ця робота брала участь у конкурсі «Книга 2010 року» в номінації «Мемуари». Світлана Князєва - мати двох синів-близнюків Богдана Осики та Олексія Осики, яким і присвятила книгу спогадів про батька, що пішов з життя у 2001 році після довготривалої багаторічної невиліковної хвороби...

Друга книга Світлани Князєвої «Художник я… Спалахи пам'яті» була видана у 2011 році. Ця книга є збіркою новел, в основі яких лежить життєвий і творчий шлях її другого чоловіка - відомого українського художника Анатолія Буртового. Книга ілюстрована його творчими роботами.

Стилеві книг Світлани Князєвої притаманна щирість, відвертість, романтизм, позитивне світосприйняття, життєстверджуюча позиція.

Моє кредо в творчості - проголошувати Торжество Світла! - стверджує герой книги «Художник я…» Анатолій Буртовий. Ці слова стали і для Світлани життєвим кредо і основою її творчості.

Акторські роботи Світлани Князєвої у кіно та в телесеріалах:

Далі:

https://www.facebook.com/klominska