f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Квітневі спогади. Згадуємо видатного українського актора та режисера Леоніда БИКОВА

12.04.2021

«Він мріяв показати всю красу рідної України»: що відомо про актора Леоніда Бикова

12 грудня 2020

Ольга Стрижова

92 роки з дня народження виповнилося би 12 грудня українському актору та режисеру Леоніду Бикову. Артист, який зіграв Маестро зі співочої ескадрильї, халамидника Максима Перепелицю, сміливого Свата, загинув в автокатастрофі. За своє життя переніс кілька інфарктів, та й десятки «палок в колеса», поки він знімав фільми, які увійшли в історію українського кіно. Биков мало розповідав про свою родину, вважаючи її фортецею; ніколи не кричав на людей, бо запевняв, що це низько; був талановитим у всьому, згадували його колеги. Радіо Донбас.Реалії зібрало факти, які б по-новому розкрили Бикова, який народився на Донбасі, і в усіх фільмах показував свою любов до України.

Далі:

https://www.radiosvoboda.org/a/29652504.html

Леоні́д Фе́дорович Би́ков (нар. 12 грудня 1928, с. Знаменське (нині у складі смт Черкаське), Слов'янський район, Артемівська округа, УСРР — пом. 11 квітня 1979, поблизу селища Димер, Київська область, УРСР) — український радянський[1] актор, режисер і сценарист, заслужений артист УРСР (1958), заслужений артист РРФСР (1965), народний артист УРСР (1974).

Закінчив акторський факультет Харківського державного театрального інституту (курс Д. Антоновича). У кінематографі дебютував у фільмах «Переможці» (1952), який не вийшов на екрани, та «Доля Марини» (1953).

Фільм ЗАЙЧИК

https://www.youtube.com/watch?v=1_3D2gry2HM

Фільм МАКСИМ ПЕРЕПЕЛИЦЯ

https://www.youtube.com/watch?v=xAvT_G9DULs

Фільм В БОЙ ИДУТ ОДНИ СТАРИКИ

https://www.youtube.com/watch?v=bUehQB-RWQ4

Леонід Биков — лауреат Всесоюзного кінофестивалю в номінаціях «Перші премії за художні фільми» та «Найкраща чоловіча роль» за 1974 рік, Лауреат державної премії УРСР 1977 року[2], тощо. 2001 року в Києві відкрито пам'ятник Військовим льотчикам, зразком для скульптури якого став кінообраз Леоніда Бикова.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Биков_Леонід_Федорович#Визнання_і_нагороди

Леонід Биков. Прибулець, що відбув

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2598839-leonid-bikov-pribulec-so-pisov.html

Олександр Рудяченко. Київ

12.12.2018

Леонид Быков. Последний дубль

https://www.youtube.com/watch?v=FLRw4bQy7PE