f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Кобзар. Історія однієї книги

10.03.2021

Стрічка є документальним дослідженням історії зажиттєвих видань найвідомішої книги Т.Г. Шевченка "Кобзар". Це фільм-біографія, персонажем якої виступає не людина, а книга, яка має цілком людську долю. Через три видання "Кобзаря" показано шлях Тараса Шевченка: його викуп з кріпацтва, становлення як художника, арешт за участь у Кирило-Мефодіївському братстві та нездійснена мрія про другого "Кобзаря", видати який не встигли. Зйомки фільму відбувались в Києві, Черкасах, Млієві, Каневі, Львові та Санкт-Петербурзі.

Режисери фільму – Тарас Ткаченко та Сергій Сотниченко, автор проєкту – Юрій Макаров, автор сценарію – Тарас Ткаченко, продюсери – Лариса Гутаревич та Ольга Гібелінда, ведучий – Андрій Куликов. Кінопроєкт фільму "Кобзар. Історія однієї книги" став переможцем конкурсного відбору неігрових фільмів, присвячених життю і творчості Тараса Григоровича Шевченка, який проводився Держкіно України у вересні 2013 року. Загальний бюджет фільму – 1 млн. 199 тис. 977 грн. (100% державної фінансової підтримки).

Прем'єра стрічки відбулась 9 березня 2014 року – у день 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Науковці назвали фільм "Кобзар. Історія однієї книги" найближчим до історичної правди.

https://www.youtube.com/watch?v=OHtnrknuoDc