f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Листопадові спогади. КІНОРЕЖИСЕР ВІКТОР ІВЧЕНКО. ПОДВІЙНА ЕКСПОЗИЦІЯ

07.11.2020

Віктор Іларіонович Івченко (22 листопада (4 листопада) 1912, Богодухів, Харківська губернія, Російська імперія — 6 листопада 1972, Ростов-на-Дону, Російська РФСР) — український та російський радянський кінорежисер. Член Комітету з Ленінських премій, член Спілки кінематографістів України. Батько кінорежисера Бориса Івченка. Віктор Івченко разом з Вадимом Чубасовим став засновником кінофестивалю «Молодість»

Далі:

https://uk.wikipedia.org/wiki/Івченко_Віктор_Іларіонович

Сусанна Черненко

3 листопада 2000 року

КІНОРЕЖИСЕР ВІКТОР ІВЧЕНКО. ПОДВІЙНА ЕКСПОЗИЦІЯ

Уже минуло чверть віку, як немає серед нас українського режисера кіно Віктора Іларіоновича Івченка...

Уже минуло чверть віку, як немає серед нас українського режисера кіно Віктора Іларіоновича Івченка. Випускник Державного інституту театрального мистецтва імені Карпенка-Карого, на студію Довженка прийшов з Львівського театру імені Заньковецької. В кіно зняв 14 повнометражних художніх картин. Був удостоєний Державної премії імені Тараса Шевченка. Один з ініціаторів створення в інституті кафедри кіно, де і випустив перших режисерів та артистів кіно.

Далі:

https://zn.ua/ukr/ART/kinorezhiser_viktor_ivchenko_podviyna_ekspozitsiya.html

Віктор і жінки

Заради справедливості треба визнати, що в Україні було не лише поетичне кіно. І навіть якщо те, інше, визначали таким "передовим" терміном, як "соціалістичний реалізм", це ще не означає, що все воно було поганим чи бездарним. Професіонал – він і в Африці професіонал. І в радянському кіно також. А істинно творча особистість і долю має творчу, схожу на кіно.

Пітерська красуня

Ім’я українського режисера Віктора Івченка сьогодні знають лише фахівці та його живі учні. 9 листопада виповнилося 99 років від дня його народження. Родом з Богодухова Харківської губернії, він спочатку закінчив автодорожній технікум у Харкові, а потім – Київський театральний інститут. Кіно почав знімати 1953 року, попрацювавши перед цим театральним режисером у Львові та Запоріжжі. Саме в Запоріжжі 1941 року народився його син Борис, який зніме потім "Анничку", "Олесю", "Пропалу грамоту"… Першою дружиною Віктора Івченка була акторка Ольга Ножкіна. Цей начебто щасливий шлюб тривав цілих 25 років, доки Івченко не зустрів пітерську красуню Нінель Мишкову. Вона зіграла головну роль в одному з найкращих фільмів режисера – "Гадюка". А потім уже всі фільми він "будував" спеціально під свою кохану музу.

Далі:

https://molbuk.ua/vnomer/kultura/42228-vktor-zhnki.html

Фільму “Гадюка” – 55

Олег Чорний,

кінорежисер та медіа-художник, член НСКУ та Української Кіноакадемії

У 1965 році на кіностудії ім. О. Довженка завершилося виробництво фільму “Гадюка”. Стрічку за сценарієм Григорія Колтунова, написаного за мотивами однойменної повісті Олексія Толстого, зняв уже відомий на той момент режисер Віктор Івченко.

На початку травня 1966-го картина вийшла у кінотеатрах. До кінця року її переглянули 34 мільйони глядачів, стрічка увійшла до списку лідерів радянського прокату, посівши сьоме місце. Того ж 1966-го на Всесоюзному кінофестивалі у Києві актрису Нінель Мишкову нагородили дипломом за виконання ролі Ольги Зотової. 1967 року Державну премію УРСР ім. Т. Шевченка вперше присудили кінематографічному твору, лауреатом став режисер Віктор Івченко за фільм “Гадюка”.

https://matrix-info.com/filmu-gadyuka-55/