Як вивітрюється нафталін: Шевченківська премія ексклюзивно про свої зміни
12.10.2020

Шевченківська премія – головна культурна нагорода України. Цього року вона відзначилася тим, що конкурс серед інших виграли представники дещо альтернативної культури: режисер Владислав Троїцький та етно-гурт ДахаБраха. Аби дізнатися, чи це разова акція, чи новий тренд найбльш значущої премії країни, ми задали організаторам премії 13 запитань. А вони відповіли: про роль відпарювача у нагороді, премію за хіп-хоп та те, куди лауреати витрачають грошову винагороду.
ДОВІДКА:
Шевченківська премія – найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Заснована 1961 року. Упродовж 1962-2018 років відзначено 648 осіб і 8 колективів. Серед них 196 письменників, літературознавців, мистецтвознавців, журналістів і публіцистів; 119 діячів образотворчого мистецтва та майстрів народного мистецтва; 136 діячів театру і кіно; 114 музикантів; 82 архітектори, інженери комплексних ландшафтів, поліграфісти та музейні працівники. У 2020-му грошовий розмір премії склав 200 тис. грн. Нинішній склад комітету премії працює з грудня 2019 і налічує 18 осіб, з яких двоє раніше отримували премію.
Далі:
Оголошені лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка - 2019
У номінації «Публіцистика, журналістика» перемогли Богдан Горинь та Оксана Забужко У номінації «Музичне мистецтво» – Володимир Шейко. «Візуальне мистецтво» – Василь Чебаник. «Кіномистецтво» – Роман Бондарчук. «Театральне мистецтво» – Ростислав Держипільський.
https://zaxid.net/ogolosheni_laureati_natsionalnoyi_premiyi_imeni_tarasa_shevchenka_n1476011