f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Старий принцип “розділяй і володарюй” не втрачає своєї актуальності

07.10.2020

Ірен Роздобудько

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001436680936

"...загальна роз’єднаність представників галузі на тусовки, групи, родини, клани, покоління, спілки і асоціації (лише останніх налічується майже дюжина) дозволила владі значною мірою повністю проігнорувати їх.

Старий принцип “розділяй і володарюй” не втрачає своєї актуальності. Тим більше, що далі нас чекають невтішні часи – стан економіки свідчить, шо грошей на кіно ставатиме все менше, а дії влади - що боротьба за них носитиме все більш жорсткий характер..."

Sergiy Trymbach 

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

ВИЖИТИ ПООДИНЦІ НЕ ВДАСТЬСЯ. ПИЛИП ІЛЛЄНКО ЗАКЛИКАВ ФОРМУВАТИ РУХ КІНЕМАТОГРАФІСТІВ ЗАДЛЯ ПРОТИДІЇ ВЛАДІ, КОТРА ПРАЦЮЄ - І ЦЕ ВСЕ ОЧЕВИДНІШЕ - НА РУЙНАЦІЮ КІНОІНДУСТРІЇ В УКРАЇНІ…

"Реальним кроком сьогодні може стати формування широкого руху кінематографістів з метою здійснення публічного громадського контролю за діяльністю влади, реального впливу, а не сервільної його імітації, на формування нового складу Ради, а також створення стратегії розвитку кіноіндустрії в інтересах держави та галузі, а не окремих груп та осіб. Проте чи здатні ми зараз до цього, чи нам треба дочекатися повного знищення результатів нашої багаторічної спільної праці?"

Пилип Іллєнко

https://www.facebook.com/

Сьогоднішнє рішення Ради з державної підтримки кінематографії щодо затвердження переможців 14 конкурсного відбору кінопроєктів є результатом цілого ланцюга події, що відбуваються в кіногалузі протягом останнього часу. Коротко нагадаю їх хронологію.

Вже більше року триває саботаж призначення останнього члена Ради (за квотою фахового юриста), без чого Рада досі є недоукомплектованою.

В жовтні минулого року, під тиском нового керівництва профільного міністерства та парламентського комітету, Рада скасувала і переглянула результати 11 конкурсного відбору кінопроектів, чим було створено небезпечний прецедент і підірвано довіру до України на ринку копродукцій фільмів. Проведення конкурсу на посаду голови Держкіно виявилося непрозорим і скандальним.

Далі:

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach