f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

1970 рік. ПРАЦІВНИКИ КІНОСТУДІЇ ІМЕНІ ДОВЖЕНКА ПІСЛЯ НАГОРОДЖЕННЯ

24.09.2020

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

ЦЬОМУ ФОТО 50 ЛІТ.

Фото із сторінки у ФБ ОЛЕКСАНДРА БРОНШТЕЙНА, прекрасного студійного фотографа.

Як сумно дивитися на це фото! І як радісно! Ці люди жили, творили, сварились, пили горілку й вино, любили й ненавиділи, знімали прекрасні (хоч і не завжди) фільми... А тепер їх немає. Хоча ж ні, я думаю зараз про них, я згадую їх - значить вони живі для мене, для нас.

Крайнім ліворуч стоїть директор кіностудії ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ ЦВІРКУНОВ. Начальники завжди стоять у центрі, у фокусі, але ж Василь Васильович був директором іншого штибу. Поруч нього - не пізнаю, хто. Зате далі чудесний, неповторний актор МИКОЛА ГРИНЬКО - височенний! Поруч актриса НАТАЛЯ НАУМ - надзвичайний талант, надзвичайна краса. За нею режисер ТИМОФІЙ ЛЕВЧУК, тодішній перший секретар правління Спілки кінематографістів України, і режисер ВІКТОР ІВАНОВ, чий фільм "За двома зайцями" знають усі.

А з правого боку, на сходах спершу ЛЕСЬ ШВАЧКО, режисер, який працював ще з Довженком (розказував мені, що класик спершу навіть не знав, як плівку клеїти, Лесь Филимонович йому показував). Над Швачком натхненний актор КОСТЬ СТЕПАНКОВ, й одразу за ним ІВАН МИКОЛАЙЧУК, у військовій формі, мабуть що зі зйомок - поруч, поклавши руку на плече Степанкова; бо ж друзі, бо ж душі рідно-споріднені...

Дивімось старі фотографії, викликаймо душі летючі на розмову. Вони прилетять, вони прилітають, ось вони вже тут.

Тільки чого так сумно й тужно?