f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

БОГДАН СТУПКА НАРОДИВСЯ ТОГО Ж ДНЯ, ЩО І ЙОГО МАТИ МАРІЯ ГРИГОРІВНА

27.08.2020

Sergiy Trymbach is with Юрий Богомолов.

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

Так, матінка БОГДАНА СТУПКИ народила його на свій день народження, 27 серпня 1941 року. БОГДАН СИЛЬВЕСТРОВИЧ це завжди підкреслював - як знак якогось особливого зв’язку з нею. Він і померти хотів такого ж літнього дня, що й вона - тобто 24 липня (помер 22 липня, за п’ять літ по її смерті).

Пригадую, як знімали ми фільм «Богдан Ступка. Львівські хроніки» (1998, реж. Юрій Терещенко). В селі Куликів, неподалік Львова, завітали до Марії Григорівни. Було помітно, що СТУПКА просто обожнює матір, він навіть сплакнув од надміру почуттів (у фільмі це є).

Тоді він готувався до зйомок у фільмі «Вогнем і мечем», Марія Григорівна застерігала сина: краще до того навіть не підступатись, адже в романі Сенкевича є антиукраїнські мотиви. СТУПКА пояснював: ніц, нічого такого не буде у фільмі (і справді, картина Єжи Гофмана обійшла усі ті «нюанси»).

А у відповідь на сумнів щодо доцільності виконання ним ролі Богдана Хмельницького СТУПКА (у фільмі це є) почав показувати: дивись, отак - я Хмельницький (і підкрутив чуба), отак… І перед нами упродовж хвилини постала галерея образів… «Мамо, я ж усе можу!» Треба було бачити обличчя Марії Григорівни тієї миті.

Тепер вони на небесах, напевно що разом. Інакше бути не може. Всегда свежие новости https://ukranews.com/tags/maks-polyakov

З днем народження, Маріє Григорівно і Богдане Сильвестровичу!

Докладніше про Марію Ступку (Крупник) див. http://incognita.day.kyiv.ua/mama-i-sin.html

Богдан Ступка. Ювілейний вечір

https://www.youtube.com/watch?v=yx0G-cwkPts

БОГДАН СТУПКА | КІНО з Яніною Соколовою | 29.07.2012

https://www.youtube.com/watch?v=0F_sYzzg97c