f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

НАС ПОЛИШИВ СЕРГІЙ ГРЕЧАНІВСЬКИЙ...

20.05.2020

Після тяжкої тривалої хвороби помер, на 79-му році життя, СЕРГІЙ АРКАДІЙОВИЧ ГРЕЧАНІВСЬКИЙ (19.02.1942 - 20.05.2020) - багатолітній директор Будинку кіно, людина, з чиїм образом пов"язано багато що в житті і роботі Спілки кінематографістів України.

Дитя важкого воєнного лихоліття, народився узимку 42-го, у селі Безпальче, на Полтавщині. У 1965-му закінчив Київський педагогічний інститут. А далі - далі були творчі спілки: спершу художників, а потім, і вже на все життя, кінематографістів. Старше покоління пам"ятає часи, коли Будинок кіно ще тулився у пристосованому для того приміщенні на площі Калініна (нині Майдан Незалежності). Потрапити туди на перегляди фільмів було мрією багатьох, і мрії ті незрідка таки реалізувались, завдяки добрій душі СЕРГІЯ ГРЕЧАНІВСЬКОГО (у просторіччі просто ГРЕЧ, ГРЕЧИК).

А з 1974 почав працювати нинішній Будинок кіно, на вул. Саксаганського, 6. Гречанівський спершу заступник директора, а потому й директор нашого благословенного Дому. На ньому багато чого трималось. Він був своїм у нашій складній, але такій чарівній кінематографічній сім"ї. Один із духів Будинку кіно... Хоча був у нього ще період, пов"язаний з роботою у Театрі кіноакторів Довженківської кіностудії.

Трохи потопав у паперах. Заходячи в його директорський кабінет, я завжди осудливо дивився на цей паперовий хаос. Що ж, ГРЕЧАНІВСЬКИЙ точно не був бюрократом, серед паперів йому було незатишно. Він якось по-дитячому беззахисно дивився на те громаддя, яке одного дня могло рухнути і остаточно все перемішати...

Щось було у ньому від гоголівських персонажів - в отому легкому жасі від чиновної упорядкованості; зворушливе і смішне. Одного разу я, в ролі спілчанського голови, просто наказав йому, у 10-денний термін, навести порядок. Через два тижні зайшов до нього. Купи паперів ще підросли. Він винувато розвів руками: якось ніколи все... Життя вело його, захоплювало новими й новими справами, а він був людиною дисциплінованою і роботу свою боготоворив.

Останні роки важко і якось безнадійно хворів, прикутий до своєї квартири. І це після просторів кінематографічного Дому. Добре, що його здоров"ям опікувався племінник, Максим, який багато зробив для полегшення стану дядька. Та все ж смерть прийшла - звільнивши хворого від болю, від мук, від безнадії...

Прощайте, дорогий Сергію Аркадійовичу! Хай з миром спочиває Ваша душа, хай бачить вона теплі щасливі сни, хай нагадують вони ті чудові фільми, які транслювались - і через Вашу душу - на цей прекрасний світ. У якого буває початок, але не буває кінця...

P.S. Про час і місце прощання із Сергієм Гречанівським буде повідомлено пізніше.

Sergiy Trymbach

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

Шановне товариство! Прощання з членом НСКУ, екс-директором Сергієм Аркадійовичем Гречанівським відбудеться 23 травня 2020 року на 10.00. у 18-й лікарні м. Києва за адресою: бульвар Тараса Шевченка,17 Поховання відбудеться на Байковому цвинтарі в комплексі крематорію.