f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ПІШОВ З ЖИТТЯ ЖУРНАЛІСТ, КІНОКРИТИК АНДРІЙ ЯРЕМЧУК...

14.04.2020

Не йняв я віри, але, на превеликий жаль, підтвердилось - душа Андрія одлетіла в кращі світи.

ЯРЕМЧУК АНДРІЙ АНДРІЙОВИЧ (3.01.1949, с. Коськів Хмельницької обл. - 13.04. 2020, Київ) - журналіст, кінокритик, багатолітній редактор журналу "Українська культура".

З Андрієм познайомився 1976 року, коли він працював завідувачем відділу культури газети "Молодь України". Потому був нині вже легендарний журнал "Новини кіноекрана"...

Яремчук справляв враження людини доволі флегматичної, одначе тільки до часу, коли треба прийняти рішення. Людей талановитих розпізнавав на раз і прагнув всіляко таких підтримувати. Ця риса визначала його завжди - і коли працював потому на Довженковій кіностудії, і в Міністерстві культури і, зрештою, коли упродовж двох десятиліть (1991-2009) редагував журнал "Українська культура" (власне, тільки завдяки Андрієві видання і жило так довго - попри усі гальма і перешкоди).

Сам Андрій був талановитим журналістом, критиком. А далі й істориком мистецтва - ретельно опрацьовуючи і підіймаючи "на гора" тонни архівного матеріалу. Мабуть, саме це і справило враження на режисера Миколу Мащенка, а тому й запросив його стати співавтором сценарію фільму "Богдан-Зіновій Хмельницький" (2002).

Андрій був дуже скромною людиною, хоча нагороди і премії усе ж знаходили його (і журналістські премії "Незалежність" та "Золоте перо", і премія "Київ" імені Івана Миколайчука).

А ще Андрій Яремчук був багатолітнім членом Спілки кінематографістів. Не любив виступати, публічність була не в його характері. Одначе був справжнім спілчанином, його часто можна було бачити й чути в Будинку кіно, під час дискусій, у компанії друзів і творчих побратимів.

Дорогий Андрію, твоя усмішка, твоє тихе довірливе слово, глибина твої суджень лишаються з нами. Вітай усіх наших, там їх багато - чудесних і талановитих. Будемо пам"ятати про тебе - завжди. Царство Небесне і Вічна пам"ять Андрієві Яремчукові!

Сергій ТРИМБАЧ

НСУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach