f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ПІШОВ З ЖИТТЯ КІНОІНЖЕНЕР ОЛЕКСАНДР БАСС

12.04.2020

Про це повідомив син небіжчика, кінооператор Володимир Басс.

ОЛЕКСАНДР БОРИСОВИЧ БАСС (7.06. 1935, Київ - 11.04. 2020, Київ) - кіноінженер, після закінчення Київського політехнічного інституту (1958) прийшов на Київську кіностудію імені О.Довженка, де й пропрацював упродовж 47 (!) років (до 2005-го). У ті часи, коли Олександр Борисович починав працювати, та й у наступні десятиліття, роль інженерів у кіно була надзвичайно високою - адже вони забезпечували не тільки експлуатацію, а й вдосконалення техніки. БАСС, як інженер звукоцеху, а потім і його начальник зробив великий внесок у розвиток звукотехнічного обладнання. Працював також і начальником дільниці проекцій, виконував і обов"язки головного інженера кіностудії.

А вже у 1990-ті Олександр Борисович багато зробив для того, щоби стан знімальної техніки перебував в оптимальному режимі - за умов тієї розрухи, яка тоді почалася і тривала далі.

З 1972 року Олександр Басс в Національній спілці кінематографістів України. На диво людяний, контактний, завжди готовий прийти на допомогу (можу посвідчити про це ще й як колишній голова Спілки - Олександр Борисович був справжнім спілчанином).

Гірко, невимовно сумно прощатися... Тривожні дні, важкі дні.

Спасибі Вам, дорогий Олександре Борисовичу, за труд, за любов і відданість кіно. Вічна Вам пам"ять і Царство Небесне!

Найщиріші співчуття родині Олександра Басса - дружині Світлані Ісаківні, синові, Володимиру Бассу і невістці, кінорежисеру Наталі Андрейченко, онуці Марії. Півроку тому на світ з"явився і правнук, якого назвали Мартіном. Цьому чудесному роду - немає переводу.

Cергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська академія