f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ПРИБУЛЕЦЬ.

12.04.2020

41 рік тому, 11 квітня 1979 року, в автокатастрофі на трасі Київ-Іванків, побіля селища Димер, загинув кінорежисер, сценарист, актор ЛЕОНІД БИКОВ (1928-1979). Було йому 50 літ.

Сьогодні говорив з дружиною режисера Михайла Белікова, Тетяною. Дачі Бикових і Бєлікових знаходилиись на одній вулиці дачного містечка побіля с.Страхолісся (це Іванківськй р-н), на березі так званого Київського моря. Тоді, на початку квітня 1979-го, виникли тривожні чутки щодо можливого весняного затоплення дачних вулиць і будинків. БИКОВ поїхав на своїй "Волзі" подивитись, що воно і як.

Подивився. А по дорозі вже у Київ трапилось от се, найстрашніше. У ЛЕОНІДА БИКОВА було дуже хворе серце, уже кілька інфарктів...

БИКОВ готувався до зйомок свого нового фільму під назвою "ПРИБУЛЕЦЬ" (за твором Євгенія Шатька). Трагікомічна історія про колгоспного механізатора Юхим Тишкіна, який з похмілля мав необережність опинитись в іншій галактиці і на іншій планеті Рюм. Синхронно інопланетянин Глоуз з того Рюму опиняється на Землі (Тишкін і Глоуз схожі, немов близнюки, ролі обох мав виконувати сам БИКОВ). На далекій планеті все воно якось надто стерильно (без вірусів, звісно) і високотехнологічно. Тільки, як на земного механізатора, трохи не по-людськи якось. Глоуза теж багато що дивує в земному житті, а найбільше вражає дружина Тишкіна (Галина Польських).

БИКОВ устиг відзняти 10-хвилинні кінопроби майбутнього фільму, які виглядають, власне, як короткометражна стрічка.

Митець, як завжди, дуже достовірний у цій ролі. Він і сам був прибульцем - так він виглядав незрідка: як людина з іншої планети. Напевно, туди він і одлетів, там і знаходиться нині.

Вічна пам"ять чудовому митцеві і прекрасній людині, дарованій нам силами небесними.

Прибулець / Пришелец

Актори: Леонід Биков, Галина Польських, Анаїда Топчиян, Леонід Бакштаєв, Георгій Георгіу, Ігор Дмитриєв

Режисер: Леонід Биков

Сценаристи: Евгеній Шатько, Леонід Биков, Георгій Гречко

Оператор: Вадим Іллєнко

Художник: Сергій Бржестовський

Кіностудія імені О.П. Довженка

На сайте education.biz.ua вы сможете купить диплом любого украинского ВУЗа на сайте http://education.biz.ua/ без предоплаты и с изготовлением за 3 дня. Доставка диплома по всей Украине через почтовые службы или курьерскую доставку

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach