f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

14 січня на 79 році життя помер відомий одеський журналіст, режисер і письменник Валерій Барановський.

15.01.2020

Валерій Миколайович Барановський народився 17 грудня 1940 року в Хабаровську.

Закінчив в 1962 році Одеський гідрометеорологічний інститут, працював як інженер-гідролог в Києві. У 1972 вступив до аспірантури при секторі кіно Ленінградського державного інституту театру, музики і кінематографії, захистився в 1976 році там же, отримав ступінь кандидата мистецтвознавства, член Національних cпілок журналістів і кінематографістів України, кінознавець, кінокритик, режисер документального кіно, прозаїк.

Працював головним редактором газети Спілки кінематографістів СРСР «Дзеркало» (Москва), Кінооглядач «Вечірньої Одеси», був постійним автором журналів «Советский экран», «Искусство кино», «Новини кіноекрана», газет «Советская культура», «Литературная газета»; заступником головного редактора Одеської кіностудії; заступником генерального директора Одеського ДОС-ТВ; генеральним директором ТРК «КОЛО».

Автор-режисер низки документальних фільмів, серед яких найбільш помітні - «Непроглядне світло моє» (про взаємини сліпих з навколишнім світом), «Ті, що пережили Шоа» (про трагедію євреїв, які опинилися в 1941-1942 роках на території Трансністрії), «Ангел мій» (психологічний образ центру реабілітації дітей з ДЦП); «Монолог про нелюбов» (кіноспостереження за життям безпритульних); «Забута війна» (про афганську епопею і її психологічні наслідки); «Голод» (про український голодомор 1932-1933 років); «Дім Божий» (розповідь про православні святині Одеси і шляхах-дорогах, що ведуть до віри); «Повернення Всецариці» (киносборник Богородчірних співів, зняті в паломництві на гору Афон, до храмів Італії та Греції).

Автор книг «Маленькі романи», «Смішна невідступно життя», «Світ за очі», «Три обов'язкових посвячення».

«Думська» висловлює співчуття рідним і близьким Валерія Барановського.

https://dumskaya.net/news/umer-izvestnyy-odesskiy-zhurnalist-i-rezhisser-107575/

Правління та Секретаріат НСКУ, товариство Спілки висловлює глибоке співчуття родині Валерія Миколайовича Барановського.

Я мало знав ВАЛЕРІЯ МИКОЛАЙОВИЧА, усього лишень кілька бесід та суто ділових контактів. Одначе ж досить, щоби сказати: це була незвичайна людина, по-справжньому креативна, мудра, з величезним ресурсом знань і уявлень про кінокультуру і культуру в цілому. Для кіно і телебачення Одеси, України в цілому він зробив дуже багато і заслуговує на довгу, тривалу і славну пам"ять про себе!

Прощайте, дорогий! Нехай душі Вашій легко буде на небесах. Царство Небесне і Вічна пам"ять!

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, УКраїнська кіноакадемія

Докладніше: http://litsvet.com/…/125-%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%…