f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

КІНО НАРОДИЛОСЬ В ІНДІЙСЬКОМУ САЛОНІ 28 ГРУДНЯ - ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КІНЕМАТОГРАФА УСІХ ПРИЧЕТНИХ (а хто ж не причетний??) ЗІ СВЯТОМ!

28.12.2019

Sergiy Trymbach

Сталося те диво народження 28 грудня 1895 року у підвальчику Le Grand Cafe Capucines, тобто на бульварі Капуцинок у Парижі, в самому центрі французької столиці. Підвал чомусь назвали ІНДІЙСЬКИМ САЛОНОМ, там збирались грати в більярд, одначе більярд у кафе заборонили.

То був, звісно, Різдвяний тиждень.

БРАТИ, ЛУЇ ТА ОГЮСТ ЛЮМ"ЄРИ, що винайшли новий апарат, СИНЕМАТОГРАФ, який проектвав рухоме зображення на екран, покликали підприємців, яких міг зацікавити винахід (серед них був, скажімо, ЖОРЖ МЕЛЬЄС, геній, який, трохи пізніше, розвине іншу, театрально-ігрову гілку кіно). Показали програму фільмів, кожен з яких тривав 50 секунд.

Чому так? Причина проста - апарат Люм"єрів заряджався котушками по 17 метрів, 50 секунд вони й "крутилися", проектуючись на екран.

Першим показали "Вихід робітників з фабрики Люм"єрів" (батько винахідників був промисловцем, власником фабрики, що продукувала фототовари).

Далі ще кілька, у тому числі "Политого поливальника", з якого почався розвиток кінокомедії.

"Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота" не було на тому першому сеансі - всупереч легенді. Його зняли вже наступного року.

Уже 29 грудня, глядачі рухнули до Le Grand Cafe Capucines. Надвечір утворилась черга. Плата за вхідний квиток складала 1 франк.

Люм"єри взяли патент на свій винахід 15 лютого 1895-го. До кінця року вони зняли, за деякими даними, понад тисячу фільмів (власне, то була зйомка з однієї статичної точки).

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach?fref=search&__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARBq9AScs85H-LJ_DCiUNP4HMhVHJ5WuZfb7eBNtaPueTgLiNkOLRH63QGxqnIbWxk--tU5r5eY_4Zj0