f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ЮЛІЯ СІНЬКЕВИЧ ВИРІШИЛА НЕ БОРОТИСЬ ЗА ПОСАДУ ГОЛОВИ ДЕРЖКІНО УКРАЇНИ

25.12.2019

Julia Sinkevych

Останні місяці брутальної ситуації з конкурсом на посаду Голови ДержКіно України стали для мене серйозним випробуванням - професійним та особистим. Цей досвід показав, що я точно роблю те, що люблю і в тій сфері, в яку я вірю. Питання, яке мені ставили найчастіше останнім часом і на яке чекають відповідь ‘Чи піду я на повторний конкурс?’ І МОЄ РІШЕННЯ - НІ!

Я знаю, що багатьох це розчарує, декого потішить, багато хто підтримає, проте мої першочергові наміри не змінились - розвивати та підтримувати українське кіно і кіноталанти тими інструментами, які мені відомі та доказано дієві. Участь у повторному конкурсі - це визнання правоти членів комісії, склад якої не зміниться і щодо яких мною подано судовий позов. Я цієї правоти не визнаю, бо вважаю, що відбулись грубі порушення, в тому числі під тиском продавлення ‘зручних і бажаних’ кандидатів, а хто знає мене, то знає, що це точно не про мене. Незважаючи на всі кроки в рамках закону і звернення до держави та КМУ - нас не почуто і дій на зустріч наразі я не бачу. Грати в гру, правила якої мені невідомі, є апріорі грою в нерівних умовах.

Я хочу вірити, що моя кандидатура є випередженням часу і що мої знання та навички стануть в нагоді на цій посаді, але за інших обставин, можливо, пізніше. Я продовжу всіляко сприяти розвитку нашої кіноіндустрії, я радію, що незалежно від іншого нарешті Україна приєдналась до Єврімаж і цей момент важливо використати на нашу користь. Я повертаюсь до своїх улюблених проектів і маю нові ідеї щодо майбутніх!

Вдячна кожному, хто підтримував та боровся поруч зі мною, ті хто писали та дзвонили здалека, міжнародним колегам за їх стурбованість та готовність до дій зокрема. Моя улюблена команда - мій тил, дякую! Dima Gadomsky, у нас ще багато справ! Володимир Сущенко, дякую!

Наша кіноспільнота - це потужна сила і я маю честь бути частиною цієї сили. Мені не байдуже, хто очолить Держкіно і я пильно буду стежити за перебігом конкурсу, а також готова допомагати тим, хто вирішить спробувати пройти цей шлях. Це велика жертва, яка потребує неабиякої мужності. Прийом документів на повторний конкурс триває до 28 грудня. А далі буде багато всього і точно буде українське кіно - різне, талановите, успішне, унікальне!