f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

91 рік від дня народження Леоніда Бикова (1928-1979)

12.12.2019

Леонід Биков - український актор театру і кіно, кінорежисер, сценарист.

Биков знявся у 24 фільмах, найвідомішими з яких є: «Максим Перепелиця», «Добровольці», «На семи вітрах», «В бій ідуть тільки «старики»», «Ати-бати, йшли солдати…».

П’ять кінострічок поставив як кінорежисер.

Лауреат Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка (1977).

Леонід Биков був таким самим, як і герої, яких він грав – щирим, чарівним, з незабутнім голосом і сумними очима. Тобто кіногерой цілком співпадав з виконавцем, актором, що неодмінно тішило глядача, який майже завжди підсвідомо ототожнює кінообраз з виконавцем. Так само і режисером Леонід Биков був не за професією, а за покликанням, хоча з дитинства мріяв стати льотчиком, але через свій маленький зріст не пройшов медкомісію.

Биков загинув в автомобільній катастрофі.

На момент смерті акторові було всього 50 років.

Ховали його як солдата – скромно, без пустопорожніх промов і оркестрів. Тільки над могилою улюбленого режисера і актора прозвучала «Смуглянка».

Так він сам хотів.

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2835608-12-grudna-pamatni-dati.html

1998-12-15 10:05:00

Загадка Леоніда БИКОВА

Володимир ВОЙТЕНКО,«Кіно-Коло»,спеціально для «Дня»

Сьогодні минає 82 роки від дня народження Леоніда Бикова

На зйомках «Альошчиного кохання» Биков не міг дати (за сценарієм) ляпаса екранному негідникові — не міг ударити людину; ледь умовили на один-єдиний дубль, що було за тих часів справжньою дивиною Краще розпочати здалеку — з-за океану. По-перше, через українську народну схильність ходити городами, а не путівцем. І, по-друге, за браком ненаписаної й невиданої посттоталітарної історії українського кіно.

Далі:

http://incognita.day.kyiv.ua/zagadka-leonida-bikova.html

12 грудня 2018, 22:20 Ольга Стрижова Донбас.Реалії

«Він мріяв показати всю красу рідної України»:

що відомо про актора Леоніда Бикова 90 років з дня народження виповнилося би 12 грудня українському актору та режисеру Леоніду Бикову. Артист, який зіграв Маестро зі співочої ескадрильї, халамидника Максима Перепелицю, сміливого Свата, загинув в автокатастрофі. За своє життя переніс кілька інфарктів, та й десятки «палок в колеса», поки він знімав фільми, які увійшли в історію українського кіно. Биков мало розповідав про свою родину, вважаючи її фортецею; ніколи не кричав на людей, бо запевняв, що це низько; був талановитим у всьому, згадували його колеги. Радіо Донбас.Реалії зібрало факти, які б по-новому розкрили Бикова, який народився на Донбасі, і в усіх фільмах показував свою любов до України.

Далі:

https://www.radiosvoboda.org/a/29652504.html