f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

КІНОРЕЖИСЕРУ ВАЛЕНТИНУ СПЕРКАЧУ - 80

07.11.2019

Найщиріші вітання, дорогий ВАЛЕНТИНЕ!

Я вагався, чи називати цифру прожитих ВАЛЕНТИНОМ МИКИТОВИЧЕМ літ? Надто вже неправдоподібна дата. Бо ж ВАЛЕНТИН СПЕРКАЧ - кажу це абсолютно щиро - лишається молодим, повним сили і одваги. З величезним інтересом до життя (а це і є першою ознакою молодості, що триває), з енергетикою вершника (таке враження, що він увесь час кудись мчить на своєму сталевому коні; ось же недавно, на Покрову, їздив до Холодного Яру і вже там щось знімали), з добросердністю ставлення до людей, ближніх і далеких. .

А ще не випадково ж ВАЛЕНТИН МИКИТОВИЧ є членом правління Товариства "Україна-Світ" і пропагує українську культуру за кордоном - у Румунії, скажімо.

Лауреат Шевченківської премії, автор і режисер незліченної кількості фільмів, серед яких "Олесь Гончар", "Іван Кочерга", «Стратеги науки», «Тарас» (сценарій з В. Костенком), «Христос воскрес» (співавт. сценарію), «Кубанські козаки. А вже літ двісті…», «Невідомий Перл-Гарбор під Полтавою», «І дарована їм нагорода», «Запорожці за Дунаєм»...

Усе ж написав ту цифру... Для втіхи всім нам - кількість літ не повинна позначатись на якості та інтенсивності життя. ВАЛЕНТИН СПЕРКАЧ усім нам, немолодим піонерам, приклад, гідний наслідування.

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach?