f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Юрій ЩЕРБАК подав у відставку з посади голови Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

02.11.2019

Заява Ю. Щербака: "Сьогодні я звернувся до Президента України з проханням про відставку. Закінчилася моя трирічна каденція, визначена Указом Президента П. Порошенка, під час якої Комітет працював чесно і відповідально, відзначивши Шевченківськими преміями визначних українських письменників і митців, які є гордістю нашої культури.

Серед лауреатів - громадяни України, США, ФРН.

Складаю глибоку подяку членам Комітету і працівникам апарату за самовідданість і об'єктивність. Можемо з гордістю повторити Шевченкові слова: " У нас нема зерна неправди за собою".

Серед кандидатів на посаду Голови Шевченківського комітету хотів би бачити одного з авторитетних і відомих митців - таких, наприклад, як Іван Малкович, Сергій Жадан, Ада Роговцева, Михайло Слабошпицький, Павло Мовчан, Оксана Пахльовська.

Слід пам'ятати, що мистецтво не терпить дрібної політичної кон'юнктури та кампанійських "перезавантажень". З нами Бог і Тарас Шевченко. З повагою, Юрій ЩЕРБАК

P.S. Від Сергія Тримбача: Мені поталанило ці три роки працювати з Юрієм Миколайовичем. Його природна мудрість, його колосальний життєвий і професійний досвід (у тому числі дипломатичний) далися взнаки.

Я дякую Вам, дорогий пане Юрію, за довіру і співпрацю, яка не забудеться ніколи. Нам, членам Комітету, не соромно за свою роботу, принаймні ми все робили чесно й виважено. Звісно, якісь недохопи траплялися, але ж це така суб"єктивно-примхлива сфера - оцінка мистецьких творів!

Зичу Юрію Миколайовичу сил і натхнення на многії ще літа. Хай пишеться, хай видається, а натхнення хай не полишає. А нашим наступникам зичу успіху!

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach?__tn__=%2Cd*F*F-R&eid=ARAobMSVgdhjIu5SKdo16hnOZeQEt-w-kOhHUdL2Ge32-JZWhlPw-QyILnyS19MxGMFTjVm-bFdqWF0P&tn-str=*F

https://www.youtube.com/watch?v=Z1RGjo99aKo