f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ПРОЕКТ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ «ОЛЕСЬ ГОНЧАР. ЗАПИСКИ З ПОЛОНУ»

25.10.2019

ПРОЕКТ (ПЕРЕДПРОДАКШЕН) ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ «ОЛЕСЬ ГОНЧАР. ЗАПИСКИ З ПОЛОНУ» перебуває у стадії завершення З цієї нагоди 25 жовтня, о 15.00, у Синій залі Будинку кіно (вул. Саксаганського,6) відбудеться прес-конференція., яку влаштовую кіностудія "Контакт".

Проект підтримано Українським культурним фондом. У прес-конференції беруть участь: Андрій Михайлик – режисер Сергій Тримбач – автор сценарію Ніно Ніночкіна - продюсер

«ОЛЕСЬ ГОНЧАР. ЗАПИСКИ З ПОЛОНУ» - це документальна повнометражна кінорозповідь про драматичні сторінки життя і творчості українського письменника Олеся Гончара. На його долю випало чимало випробувань: раннє сирітство, війна, поранення, полон (маловідомий епізод його біографії), участь в боях за визволення України, країн Європи. «Але найтяжчим виявився для мене фронт післявоєнний», - зазначав в щоденнику сам письменник: цькування молодого письменника за новелу «Модри Камень», ранній успіх, протистояння – з тоталітарною владою, і навіть із самим собою.

Сценарій фільму базується на щоденникових записах письменника, на спогадах рідних і друзів (а то й недругів); розповідях дружини О. Гончара, Валентини Данилівни, унікальних, ще не публікованих фото із сімейного архіву, кіноархіву, кінохроніки і публікацій тих часів тощо.

Стрічку буде вибудовано з окремих, сюжетно завершених новел-епізодів, зведених у єдине полотно фільму. Завдяки підтримці УКФ творча група кінопроекту змогла побувати у багатьох місцях, пов»язаних з життям Олеся Гончара (Полтавська та Дніпропетровські області, Словаччина), вивчити архіви, зафільмувати свідчення людей, які близько знали письменника.

Цитати: Андрій Михайлик: «Фільм, сподіваюсь, відкриє незнаного досі Олеся Гончара. Скажімо, сторінки його життя, пов»язані зі Словаччиною, через яку пролягли дороги Гончара-воїна під час Другої світової війни. Тут спіткало його і романтичне кохання, яке стимулювало появу ряду творів письменника. Були ми у Долині смерті, місце, знайоме нам, під іншою назвою, Долина червоних тюльпанів, з роману «Прапороносці». Йдеться про кіно, отже маємо представити достовірні образи, через які засвітиться сам Олесь Гончар».

Сергій Тримбач: «На жаль, життя і творчість Олеся Гончара баналізовані до краю. Саме традицію надто прямолінійних і шаблонізованих уявлень про творчість письменника ми і хочемо зламати. Допоможе нам у цьому сам Олесь Гончар (передусім його щоденники), його дружина, Валентина Данилівна, його сім»я. А також правдиві й глибокі коментарі тих, хто знав письменника».