f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

РЕСПЕКТ ЗМІНАМ У СФЕРІ ГУМАНІТАРИСТИКИ

23.04.2019

Учорашню промову ПЕТРА ПОРОШЕНКА я слухав з несподіваним для себе зворушенням. Несподіваним, бо ж так часто обурювався Президентом усі ці п’ять років (і було за що).

Судячи по реакції багатьох на ФБ – ці почуття спіткали багатьох. І навіть Володимир Зеленський – таке враження – говорив про Порошенка і його телефонний дзвінок у доволі прихильній тональності. Чи не ознака це того, що українське суспільство стало цивілізованішим? Побачимо, настільки цивілізованішим став наш політикум.

А ПОРОШЕНКОВІ респект за зроблене – передусім у сфері гуманітаристики.

Найбільша загроза нині – диктат технократів, від яких уже прозвучали перші погрозливі кпини: мова, кіно, книговидання, гуманітарні науки, культура в цілому видаються їм чимось третьорядним, навіть таким, що «раз»єдіняєт» людей, дєліт їх. Хоча на ділі йдеться про сумнівне право бути «одномовним» і «однокультурним», а не людиною справді європейської культури, з її стереоскопічністю і багатовекторністю. Чи варто так агресивно воювати за право бути убогішим і духовно збіднілим??

Зеленський уже сказав, що кінематограф не варто фінансувати з державної казни. Це, звичайно, не означає, що він буде, у ранзі Президента, наполягати на цьому. Не забуваймо, що не тільки Росія, а й більшість європейських держав фінансують кіноіндустрію. Бо ж тут спрацьовує відоме правило: не будеш годувати свій кінематограф – будеш годувати чужий, позбавивши свій підтримки і права на життя. А як жити без власного кіно ми надто добре пам’ятаємо. Один із наслідків того – соціокультурне відмежування від України Донбасу і Криму: вони не мали можливостей бачити себе в загальноукраїнському контексті. Підсумок надто відомий. Официальное интернет казино https://vulkanoriginal-club.com/ вход на наш сайт по ссылке.

Єдине, що може дебатуватися: процедури фінансування. Хоча упродовж останніх двох років і тут зроблено чимало. Не треба сподіватись на доброго царя і ще добріших «боляр». Ми, суспільство, мусимо продовжити працювати задля розвитку усієї сфери культури. Це єдина запорука того, що Україна не просто збереже рівновагу, а й відбудеться – уже назавжди.

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3182359105123294&set=a.1036455943046965&type=3&theater