f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вітаймо з Днем народження МАРІЮ МИКОЛАЙЧУК, співачку й актрису, чий голос є складовою душі українства.

09.04.2019

Родом з Буковини.

Навчалась в студії при Чернівецькому музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської, там само працювала акторкою.

З 1961 співала в Українському народному хорі імені Г. Верьовки.

У 1962 стала дружиною Івана Миколайчука. Він тоді почав зніматися у "Тінях забутих предків" С.Параджанова. Звідтоді Марія стала МАРІЧКОЮ (бо ж чільні герої "Тіней..." - Іван та Марічка).

На початку 1970-х витворилось вокальне тріо «Золоті ключі» (з Ніною Матвієнко і Валентиною Ковальською). Тріо знайшло ключі і до кіно - досить пригадати їх участь у фільмі "Пропала грамота", де вони коментують події, а в чомусь і прокладають їх русло.

Голос МАРІЧКИ МИКОЛАЙЧУК звучить у багатьох фільмах - і це голос самої душі народної.

Після ранньої і такої трагічної смерті Івана Миколайчука (1987) МАРІЯ ЄВГЕНІВНА з великою гідністю несе пам"ять про великого митця. Мешкає вона у тій самій квартирі на колишній вулиці Серафимовича, а віднедавна - Івана Миколайчука. Пані МАРІЧКО, вітаю Вас! Хай сонечко частіше зазирає до Ваших вікон, а болячки відступлять і більше не з"являються. Як добре, що Ви є. Будьте завжди!

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська Кіноакадемія

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.