f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

МИКОЛІ ОЛІЙНИКУ - 75

21.01.2019

З ЮВІЛЕЄМ, МИКОЛО ДМИТРОВИЧУ!

ДОБРОГО ЗДОРОВ"Я І ДОБРОЇ ВАМ РОБОТИ - НА МНОГІЇ І ПРЕМНОГІЇ ЛІТА!

Дивовижний актор, дивовижне обличчя, пластика...

І техніка - артистична й водночас максимально реалістична.

У послужному списку МИКОЛИ ОЛІЙНИКА десь під 130 ролей в кіно (а ще ж і ролі в театрі "Браво"). Учень ВОЛОДИМИРА ДЕНИСЕНКА, відтак першою роллю була епізодична у легендарній стрічці "Совість". Знімався і в інших картинах свого майстра - "На Київському напрямі", "Женці", "Високий перевал". Ролі невеликі, а великі траплялись, на жаль, рідко. Зате такі, що запам"ятовуються надовго, коли не назавжди.

До прикладу, РОМАН у "Білому птасі з чорною ознакою" - лісовий хлопець, із загону УПА. За радянських часів такий персонаж мав бути однозначно негативним, та ба" - вийшло навпаки: епічний красень, гордий своєю місією визволителя рідної землі.

Абсолютна достовірність - ось що забезпечувало успіх ОЛІЙНИКА у багатьох фільмах, причому різних жанрів і стильових установок: "Доля", "Два гусари", "Хвилі Чорного моря", "Свято печеної картоплі", "Вишневі ночі", "Дорога на Січ", "Страчені світанки", "Нюхач" та ін.

МИКОЛА ОЛІЙНИК народився на Черкащині, в родині сільського учителя музики. То ж не дивно, що в самому образі актора живуть його предки - оті, що козакували у Запорозькій Січі, оті, що землі підіймали важкою хліборобською працею, оті, що вчителювали і підіймали дух народний.

У кінці минулого року МИКОЛІ ОЛІЙНИКОВІ присвоїли звання НАРОДНОГО АРТИСТА УКРАЇНИ, і це той випадок, коли то є справедливим і адекватним рішенням.

Автор тексту привітання - Сергій Тримбач.