f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

50 ЛІТ КІНОСТРІЧЦІ "СОВІСТЬ" (1968) ВОЛОДИМИРА ДЕНИСЕНКА. 15 ЛИСТОПАДА - ЧЕТВЕР - СИНЯ ЗАЛА БУДИНКУ КІНО

15.11.2018

З0 ЛІТ ТОМУ, у ЛИСТОПАДІ 1988-го, на кіностудію імені О.Довженка УНОЧІ ЗАЇХАЛА МАШИНА І З НЕЇ ВИКИНУЛИ ПІД ДОЩ КОРОБКИ З ФІЛЬМОМ. ФІЛЬМОМ, ЯКИЙ ЗНИК, ПРОПАВ. І ОТ, ЗНАЙШОВСЯ...

50 ЛІТ КІНОСТРІЧЦІ "СОВІСТЬ" (1968)
ВОЛОДИМИРА ДЕНИСЕНКА.

15 ЛИСТОПАДА - ЧЕТВЕР - СИНЯ ЗАЛА БУДИНКУ КІНО

Початок 0 19.00

ОЛЕКСАНДР ДЕНИСЕНКО І РОМАН БАЛАЯН РОЗКАЖУТЬ ЗАХОПЛЮЮЧУ АВАНТЮРНУ ІСТОРІЮ КАРТИНИ, ЯКУ ЗАБОРОНЯЛИ, ВИКРАДАЛИ, РЕСТАВРУВАЛИ...

1968-го року Володимир Денисенко наважується на крок майже відчайний – зробити фільм поза цензурою. Разом із своїми учнями він фільмує картину «Совість», за сценарієм, написаним разом із письменником Василем Земляком. Свідомо чи несвідомо (думаю, усе ж свідомо!) тут реалізувалися філософські підходи екзистенціалізму – напряму, що ніяк не кореспондувався з радянською ідеологічною системою координат. Трагічна історія людини, позбавленої вибору. Бо ж обидва варіанти вчинку є програшними. Герой фільму справді убив німецького офіцера і саме за це взяті в заручники жителі його села. Одначе ж зрозуміло, що усіх розстріляють – незалежно від того, з’явиться він перед німецькими очима, чи ні.

Фільм дістав адекватну візуальну складову. Оператор Олександр Деряжний відтворює події у максимально випаленій, вибіленій чорно-білій палітрі. Людській душі тут немає жодного опертя, жодної звичної підпорки. Її існування, її екзистенція розірвана, дематеріалізована. За таких ситуацій в радянських фільмах зазвичай з’являється «кризовий менеджер» – комісар, партійний працівник. Тут ним і не пахне – як власне незрідка й було в житті. А ще ж модерно-мінімалістська музика Кшиштофа Пендерецького, дібрана до фільму..."

Повністю див. http://www.ukrkino.com.ua/about/spilkanews/?id=4035

На фото:

Володимир Денисенко

Кадри з фільму "Совість"

 

Автор тексту С.Тримбач

12 грудня, середа, Синій зал Прем’єрний показ художнього фільму «ТРИМАЙ БІЛЯ СЕРЦЯ»

12 грудня, середа, Червоний зал ДИВІМОСЬ, ХТО ПРИЙШОВ Громадська організація «Сучасне Українське Кіно» (СУК) презентує вечір «Кіносереда – Зимове»

12 грудня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО» Художній фільм «ГАВАНАСТЕЙШН»