f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

«Пам’ятай, що імперії не вічні» — політв’язень Кольченко написав листа Сенцову

18.10.2018

Український політв'язень Олександр Кольченко написав листа підтримки незаконно ув’язненому Олегу Сенцову, який припинив голодування через критичний стан здоров’я та загрозу примусово годування.

Як повідомила «Укрінформу» російська правозахисниця Тетяна Щур, у листі Кольченко закликав Сенцова не впадати у відчай та «пам’ятати, що імперії не вічні».

«Привіт, Олеже! Мені дуже шкода, що заявлена тобою мета так і не досягнута, навіть частково. Мені вже наприкінці тижневого голодування здавалося, що усі наші старання марні, хоча я десь у глибині душі сподівався, що помиляюся. Увесь період твого голодування я намагався за можливості відстежувати новини про тебе, дуже за тебе переймаюся. Дуже важко примиритися з думкою про те, що перебуваючи тут, ти як крихта — безсилий, не в силах ні на що вплинути. Мені дуже важко уявити той ступінь, в якому ти почуваєш себе втомленим та розчарованим. Не впадай у відчай і пам'ятай, що імперії не вічні, тиран впаде. З кожним днем упевненість в цьому все виразніше.Одужуй якнайшвидше! Бережи себе».

Правозахисниця уточнила, що Сенцов вже отримав цього листа.

Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів. Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

Сенцов у листі до своє сестри Наталії Каплан 5 жовтня повідомляв, що у нього «полетіли» внутрішні органи.

 

Джерело: hromadske.ua