f y
Національна спілка кінематографістів України

Прес-релізи

Заява Секретаріату Правління НСКУ щодо участі українських кінематографістів у кінофестивалі «Золотий Витязь»

27.05.2016

Заява Секретаріату Правління НСКУ
щодо участі українських кінематографістів
у кінофестивалі «Золотий Витязь»

З 22 травня в окупованому Російською Федерацією Севастополі триває XXV Міжнародний кінофорум «Золотий Витязь», у журі якого було заявлено українських кінематографістів, в тому числі членів Спілки – Олексія Колесника, Михайла Голубовича і Валерія Ямбурського. Водночас, організатори фестивалю анонсували участь і тих українських митців, які відмовились їхати в окупований Крим. Багато питань викликає і механізм включення фільмів до фестивальної програми, без відома і погодження їх авторів.

Ці та інші питання докладніше вивчить Комісія з регламенту та етики Спілки. Одначе мусимо заявити про категоричне засудження участі українських кінематографістів у будь-яких мистецьких чи громадських акціях, що відбуваються на окупованих територіях у Криму чи на Донбасі. Пояснення щодо того, ніби йдеться про приховану протидію окупаційній владі, видаються лукавими і нещирими. Справжня протидія – це ігнорування будь-яких акцій, оскільки йдеться про пропагандистські кампанії на користь тези про «благотворність» включення того ж Криму до складу РФ.

Невже фактичне потурання російській імперській пропаганді комусь видається «позитивом»?

Закликаємо вітчизняних митців ні за яких обставин не піддаватись на спокусливі пропозиції і не включатись до роботи кремлівської пропагандистської машини.

Слава Україні! Слава українському кіно!

Секретаріат Правління НСКУ,
25 травня 2016 року 

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.